Angle down Atgal

Sakartvele platinamos netikros istorijos apie JAV slaptas ir COVID-19 skleidžiančias laboratorijas

Sakartvele ir kai kuriose kitose buvusio sovietinio bloko valstybėse plinta melagingos naujienos, skelbiančios apie Vašingtono valdomas biologinių ginklų laboratorijas, skleidžiančios COVID-19.

Portalo „Euractiv“ duomenimis, vienas internete sklandantis gandas skelbia, kad Tbilisis bando paskleisti koronavirusą į Rusijos užgrobtas Abchazijos ir Pietų Osetijos regionus iš šalyje esančios „Lugaro laboratorijos“. Sakartvele esantis ir su JAV pagalba įsteigtas Richardo Lugaro visuomenės sveikatos tyrimų centras nuolatos patiria dezinformacijos atakas.

Panašios melagienos taip pat buvo skleidžiamos ir kitose buvusiose SSRS respublikose kaip Kazachstanas. Rusijos ambasadorius ES Vladimiras Čižovas atmetė bet kokias šios dezinformacijos sąsajas su Kremliumi.

Sakartvelo atveju, ši tema yra ypatingai jautri, nes minėtasis tyrimų centras, pavadintas JAV senatoriaus Richardo Lugaro garbei, labai stipriai prisidėjo prie sėkmingo COVID-19 suvaldymo.

„Šalyje turėti instituciją, kuri gali atlikti testus ir labai greitai pateikti atsakymus gerokai padeda“, – teigė Sakartvelo misijos ES vadovė Natalie Sabanadze.

Gegužės 29 d. duomenimis, ši apie 4 mln. gyventojų turinti Kaukazo šalis turėjo tik 746 užsikrėtimo koronavirusu atvejus ir 12 mirčių.

Kiek anksčiau šią savaitę Rusija paskelbė, kad JAV „finansuoja“ tyrimus, siekiant „panaudoti vabzdžius gabenti labai pavojingus biologinius patogenus“ ir pareikalavo prieigos prie tyrimų centro duomenų. Tbilisis kaip mat atšovė, kad institucija šiuo metu pilnai priklauso Sakartvelui ir šalis yra pagrindinė centro finansuotoja, bei pasmerkė Maskvą skleidžiant „agresyvią dezinformacijos kampaniją“.

Slaptų laboratorijų naratyvas plinta

Europa taip pat tavo Kremliaus dezinformacijos taikiniu kai jo valdoma žiniasklaida ėmė pranešinėti apie ties Pietų Osetijos pakraščiais važinėjančius ir mėginius „Lugaro laboratorijai“ renkančius ES stebėsenos misijos Gruzijoje (EUMM) greitosios pagalbos automobilius.

„Slaptų laboratorijų naratyvas pasirodė kaip gera terpė skleisti dezinformaciją“, – praėjusią savaitę teigė ES užsienio reikalų tarnybos Rytų Strateginės komunikacijos darbo grupė.

„Padrąsinti sąlyginės Kremliaus žiniasklaidos sėkmės, kiti veikėjai irgi ėmė skleisti šias melagingas naujienas, taip dar labiau sustiprinant naratyvą ir sujungiant į darnią sąmokslo teoriją: slaptos laboratorijos gali paaiškinti koronaviruso proveržį; koronaviruso proveržis įrodo slaptų laboratorijų egzistavimą“, – pridūrė ekspertai.

Praėjusį mėnesį Rusijos naujienų agentūra TASS citavo Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai, sakiusį, kad „JAV buvusios SSRS teritorijoje atidarė daugybę laboratorijų, kurios sustiprina kaimyninių valstybių pagrįstas baimes dėl saugumo“.

Toks pasiryžimas palaikyti Maskvos „slaptų laboratorijų“ naratyvus kyla dėl pastaruoju metu gan apkartusių santykių tarp Pekino ir Briuselio.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite