Angle down Atgal

Sacharos dulkių debesis vėl sklinda per Europą

Didžiulis Sacharos dulkių debesis plinta per Viduržemio jūrą į centrinę Europą ir yra prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis jis sklis tolyn į šiaurę bei rytus. Didžiulis dulkių dalelių debesis susitelkė virš Alžyro ir link pietinės Europos buvo pakeltas dėka tam palankių orų sąlygų susiklostymo.

Remiantis severe-weather.eu informacija, pirmadienį žymi dulkių debesies advekcija buvo stumiama iš Viduržemio jūros regiono į rytinę Alpių dalį bei šiaurines Balkanų pusiasalio dalis. Šios savaitės eigoje, prognozuojama, kad dalelės plis šiaurės ir rytų kryptimi bei pasieks rytų Europą, o taip pat ir Skandinaviją.

Dulkių debesis darys įtaką oro kokybei virš Viduržemio jūros regiono, Balkanų pusiasalio, rytų Europos ir pietų Skandinavijos. Tikėtinas dulkių dalelių kaupimasis ant objektų.

Didžiausios Sacharos dulkių koncentracijos pirmadienį pirmiausia išplito vakarinėje ir centrinėje Viduržemio jūros regiono dalyse, iš kur toliau jos plis į šiaurės rytus. Galima matyti, kad dalis dalelių plinta per Vengriją, Rumuniją į Lenkiją, o taip pat į šiaurės rytinę Vokietiją, pietų Švediją bei Daniją.

Storiausias dulkių debesies sluoksnis virš Vengrijos, Rumunijos ir Ukrainos prognozuojamas antradienio nakčiai.

„The Copernicus Atmosphere Monitoring Service (CAMS)“ atmosferos stebėjimo tarnybą perspėja, kad didelė dulkių koncentracija gali daryti poveikį žmonių, esančių paveiktuose regionuose, kvėpavimo takų sveikatai bei prisidėti prie kietųjų dalelių taršos.

Atsižvelgiant į tai, kad dulkių dalelių kiekis šį kartą yra gana didelis, dėl to vietomis dangus gali tapti raudonas/oranžinis, matomumas ribotas, o ant automobilių ir kitų lauke esančių daiktų gali susikaupti dulkių nuosėdų sluoksnis.

Artėjant savaitgaliui kai kurie orų salygų pasikeitimai virš Europos palaipsniui panaikins dulkių koncentracijas virš šiaurinių ir rytinių žemyno dalių. Visgi, jau penktadienį, tikėtina, kad virš Viduržemio jūros formuosis kitas didelis dulkių debesis.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite