Angle down Atgal

S. Stavickis-Stano įtaria, kad sirgo koronavirusu: skaudėjo gerklę, pakilo temperatūra

Penktadienį Lietuvoje koronavirusui pasiglemžus pirmąją auką, socialiniuose tinkluose pradėjo plisti baimė – žmonės spėliojo, kodėl dėl COVID-19 tiriami tik iš užsienio grįžę ar su užsikrėtusiais kontaktą turėję asmenys. Tokią poziciją išreiškė ir dainininkas Stanislavas Stavickis-Stano. Tiesa, šis pasidalijo ir nerimą keliančiais įtarimais – vyras tikino, kad galimai persirgo koronavirusu.

Alfa.lt primena, kad šeštadienio naktį buvo pranešta, kad Ukmergės ligoninėje nuo koronaviruso mirė senolė. Teigiama, kad moteris ligoninėje buvo gydoma dėl kitų sveikatos sutrikimų, o COVID-19 jai buvo nustatytas tik po mirties.

Pirmoji koronaviruso auka sukrėtė Lietuvos žmones, o savo mintimis pradėjo dalytis ir šalies garsenybės. Ne išimtis ir S. Stavickis-Stano. Vyras savo įžvalgomis pasidalijo socialiniuose tinkluose.

„Na, štai pirmas numiręs žmogus nežinojo, kaip suprantu nebuvo įtrauktas į sergančių sarašus, kad jam koronavirusas. Daugybė užsikrėtusių medikų. Ir visa tai vyksta jau porą savaičių. Dabar jau be jokių sąmokslo teorijų, vadovaujantis šalta logika galima sakyti – Lietuvoje dešimtimis, o gal šimtais kartų daugiau užsikrėtusių, nei yra patvirtinta. Tai nieko nekeičia. Karantinas ir saviizoliacija tik dar labiau aktuali. Tai, ką dabar parašysiu nėra kaltinimas, tai pamąstymas“, – įrašą pradėjo S. Stavickis-Stano.

Dainininkas įtaria, kad ir jis galimai sirgo koronavirusu. Tiesa, pabrėžė, kad tai tik spėjimas, nes pasitikrinti diagnozės taip ir negalėjo.

„Praeitą ketvirtadienį pakilo temperatūra iki 37.5, prasidėjo gerklės skausmas. Penktadienio rytą pasidariau BKT ir CRB kraujo tyrimus. Rezultatai rodė, kad greičiausiai bakterinė infekcija (CRB 40). Daktarė paskyrė antibiotikų. Tačiau ligos eiga keista – temperatūra dar nepradėjus vartoti antibiotikų nukrito.

Žodžiu, dabar, kai suprantu, kad koronavirusas buvo pasklidęs žymiai anksčiau ir plačiau, įtariu, kad tai galėjo būti kažkokia jo forma. O gal ir ne korona, bet aš negaliu pasitikrinti. Skambinau, ieškojau. Ne! Aš nekontaktavęs su vienu iš 60 oficialiai užsikrėtusių, aš iš niekur negrižęs ir šiuo metu neturiu temperatūros“, – priežastis, kodėl jam nebuvo leista išsitirti, vardijo jis.

S. Stavickis-Stano rėžė, kad dabartiniame kontekste, kai atsirado ne tik įvežtinių koronaviruso atvejų, tikrinti tik iš užsienio grįžusius ar su užsikrėtusiais kontaktus turėjusius asmenis nėra tikslinga.

„Akivaizdu, kad dabartiniame kontekste tai yra jau pasenęs modelis, nes virusas yra Lietuvos viduje jau mažiausiai savaitę. Kodėl be galo svarbu turėti galimybę išsitirti kiekvienam?

Žinodamas, kad persirgai, po poros savaičių susiformavus imunitetui, gali savanoriauti ar tiesiog teikti pagalbą artimai aplinkai. Pagalbą, kurios jau netrukus gali labai reikėti. Žinodamas, kad persirgai, busi įtrauktas į statistiką ir bus realūs susirgimų atvejų skaičiai. Ne taip, kaip dabar. Žinodamas, kad persirgai, visai kitaip dėliosi gyvenimą po poros mėnesių, nes akivaizdu, kad virusas niekur nedings. Žinodamas, kad persirgai, ramiau gyvensi. Jau dabar. Reikia galimybės išsitirti visiems. Ar privačiai, ar dar kaip nors. Tai mūsų teisė. Paieškokime priemonių“, – įžvalgomis dalijosi jis.

Alfa.lt atkreipia dėmesį, kad nors viešoje erdvėje vis atsiranda teigiančių, kad persirgę koronavirusu įgyja šiai infekcijai atsparumą, mokslininkai šios teorijos dar nepatvirtino.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite