Angle down Atgal

S. Skvernelis: priklausomai nuo epidemiologinės situacijos žiemos atostogos gali būti prailgintos

 Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trečiadienį apsisprendė neilginti mokinių žiemos atostogų ir toliau taikyti mišrų mokymosi būdą. Visgi laikinai premjero pareigas einantis Saulius Skvernelis teigia, kad reaguojant į besikeičiančią epidemiologinę situaciją žiemos atostogų terminas gali būti prailgintas, pasak jo, galimas ir perėjimas į nuotolinį mokymą.

„Aš vadovaujuosi ir noriu pasikliauti mūsų ekspertais. Šiandien mes turime dvi nuomones, kalbant apie privalomą nuotolinio mokymo įvedimą visame ugdymo procese“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Premjero teigimu, viena vertus, įvedus visuotinį nuotolinį mokymą nukentėtų mokymosi kokybė, taip pat tai sukeltų papildomų rūpesčių tėvams. Kita vertus, pasak S. Skvernelio, labai svarbu yra išgirsti ir mokytojų balsą, užtikrinti saugumą ugdymo įstaigose.  

„Dėl to yra Švietimo ministerijos palikti sprendimai pakankamai racionalūs, kad steigėjai ir bendruomenės patys spręstų, kaip tą nuotolinį ir mišrų mokymą taikyti“, – sakė ministras pirmininkas.

S. Skvernelis akcentuoja, kad spręsti šiuos klausimus yra švietimo, mokslo ir sporto ministro, o ne Vyriausybės kompetencija. Visgi premjeras teigia, kad prie mokymo proceso organizavimo klausimo ugdymo įstaigose greičiausiai dar bus grįžtama COVID-19 komiteto posėdyje.

„COVID-19 komitete mes jį svarstome, pirmadienį, matyt, prie to klausimo dar irgi grįšime. Žiūrėsime, kaip situacija keičiasi. Galimas variantas ir atostogų termino keitimas, prailginimas, galimas variantas priešatostoginiu laikotarpiu ir į visiškai nuotolinį mokymą pereiti. Bet čia turime išgirsti švietimo ekspertų ir mūsų epidemiologų nuomonę“, – akcentavo jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite