Angle down Atgal

S. Daukanto gimnazijoje respublikinė mokinių ir mokytojų gamtos mokslų konferencija „Menas mokytis ir tyrinėti“

Gruodžio 6 dieną S. Daukanto gimnazijoje vyko jau antrą dešimtmetį skaičiuojanti ir tradicine tapusi gamtos mokslų konferencija. Konferencijos tikslas – plėtoti mokinių gamtamokslinę kompetenciją pristatant mokinių projektinius ir tiriamuosius darbus.

Kaip ir kiekvienais metais į konferenciją suvažiavo mokytojai ir mokiniai iš įvairių Lietuvos vietų – Kauno, Panevėžio, Šilalės, Naujosios Akmenės, Tauragės, Radviliškio, Pakruojo. Sulaukėme ir šiauliečių – iš Didždvario, „Saulėtekio“ ir „Santarvės“ gimnazijų, Medelyno progimnazijos bei Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos.

Vyravo fizikos, chemijos ir biologijos darbų įvairovė. Buvo pristatyti tokie darbai kaip „Dirvinė karpažolė – ekologiška priemonė medienos apsaugai“, „Geriausio gamtinio indikatoriaus paieška“, „Automatinė laistymo sistema“, laimėję pirmąsias vietas įvairiuose gamtos mokslų bei STEAM konkursuose, o kai kurie iš jų - net ir tarptautiniuose.

Konferencijoje savo darbus pristatė įvairaus amžiaus mokiniai – nuo penktokų iki studentų. Temos pačios įvairiausios – išgirdome, kokią įtaką turi indų ploviklis augalų augimui, nuo ko priklauso įvairaus amžiaus žmonių grupių miego kokybė, kaip geriau auginti daržoves, koks riešutų kaloringumas ar kaip atlikti automobilių šildytuvų patikrą. Pamatėme ir pačių sukonstruotų prietaisų ir su jais atliktų tyrimų. Savo tiriamuosius darbus pristatė S. Daukanto gimnazijos inžinerinių klasių pirmokai ir antrokai.

Dėkojame S. Daukanto gimnazijos mokiniams be kurių šią konferenciją sunku įsivaizduoti. Jų pareigingumas, organizuotumas, iškilusių problemų sprendimas mums labai padėjo!

Parengė fizikos mokytoja Vilma Grigelienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite