Angle down Atgal

S. Cichanouskaja ragina JAV išplėsti sankcijas A. Lukašenkai

Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja trečiadienį pasakė virtualią kalbą JAV Senato Užsienio reikalų komitete, ragindama išplėsti sankcijas prezidento Aliaksandro Lukašenkos šalininkams.

„Primygtinai raginu JAV: išplėsti sankcijas režimą finansuojantiems Lukašenkos bendrininkams, įskaitant tokias įmones kaip „Belaruskalij“ ir Mozyriaus naftos perdirbimo gamykla, nustatyti režimo užsienio finansavimo šaltinius ir taikyti jiems sankcijas; aptarti Baltarusijos krizę per tokius svarbius tarptautinius renginius kaip G-7, NATO, ES viršūnių sutikimai bei JAV ir Rusijos viršūnių susitikimas, taip pat pakviesti dalyvauti Baltarusijos demokratines pajėgas“, – S. Cichanouskają citavo jos spaudos tarnyba.

Be to, ji paragino Vašingtoną palaikyti ES rengiant tarptautinę konferenciją dėl Baltarusijos krizės, taip pat parengti JAV paramos paketą pagal Briuselio planą dėl Baltarusijos demokratizavimo.

„Svarbu patikinti baltarusius, kad įvykus pokyčiams jie sulauks pagalbos. Šie veiksmai gali tapti postūmiu valdžios perdavimo pradžiai – būtent to reikalauja baltarusiai. Priešingu atveju Lukašenka ir kiti pasaulio diktatoriai jausis nebaudžiami ir toliau nevaržomai pažeidinės tarptautines normas, kad sunaikintų savo oponentus“, – sakė S. Cichanouskaja.

„Tarptautinės bendruomenės reakcija į demokratinių protestų malšinimą buvo principinga, bet laipsniška ir mažėjanti. Tai padėjo režimui prisitaikyti. Jis jautėsi nebaudžiamas“, – tęsė opozicijos lyderė.

„Po „Ryanair“ incidento tarptautinė reakcija buvo greita ir veiksminga. Tačiau tarptautinė bendruomenė neturėtų apsiriboti šiuo incidentu. Visa padėtis Baltarusijoje nusipelno išsamaus atsako. Priešingu atveju Lukašenka pavers mūsų Europos Šiaurės Korėja – neskaidria, nenuspėjama ir pavojinga. Tačiau JAV kartu su savo partneriais Europoje gali sustabdyti šį kelią“, – pridūrė tremtyje gyvenanti buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus.

Po pernai rugpjūtį įvykusių Baltarusijos prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais, Baltarusiją kelis mėnesius purtė beprecedenčiai masiniai protestai. To balsavimo nugalėtoju buvo paskelbtas ir šeštą kadenciją užsitikrino A. Lukašenka.

Rinkimuose A. Lukašenkai iššūkį metusi S. Cichanouskaja po jų buvo priversta pasitraukti į Lietuvą. Malšindami masinius protestus Baltarusijos pareigūnai sulaikė tūkstančius žmonių, daugeliui jų buvo skirtos griežtos laisvės atėmimo bausmes.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite