Angle down Atgal

Rusai veržiasi prie Iziumo, bet patiria spaudimą prie Charkivo

Pasak Ukrainos kariškių, Rusijos pajėgos padarė nedidelę pažangą viename fronte prie Iziumo miesto, tačiau yra priversti gintis netoli Charkivo Ukrainos kariams sėkmingai kontraatakuojant.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas sekmadienį pranešė, kad rusai užėmė šiaurinį Šandriholovės kaimo pakraštį, bandydami veržtis į pietus iš Iziumo srities į Donecko sritį. Priešas pagrindines pastangas sutelkė į „pasirengimą tęsti puolimą“ rajone. Generalinio štabo teigimu, kitose fronto linijose pokyčių buvo nedaug, rusams naudojant artileriją prieš Ukrainos gynybą.

Generalinis štabas pareiškė, kad Charkivo srityje rusai koncentruojasi į tai, kad „užkirstų kelią tolesniam mūsų karių veržimuisi link Ukrainos valstybės sienos į šiaurę ir į šiaurės rytus nuo Charkivo“.

Tuo tikslu jie apšaudė neseniai Ukrainos pajėgų atkovotus kaimus, tokius kaip Prudjanka ir Slatine, ir bandė sustiprinti savo gynybines pozicijas. Ukrainos pietvakariuose „padėtis tebėra įtempta“.

Jie patvirtino, kad prorusiškame Padniestrės rajone Moldovoje esantys Rusijos kariai yra visiškoje kovinėje parengtyje. Padniestrėje, atsiskyrusioje Moldovos teritorijoje, Rusijos kariai buvo laikomi dešimtmečius.

Generalinis štabas patvirtino susirėmimus Gyvatės saloje, mažoje saloje prie Rumunijos ir Ukrainos pakrantės. Teigiama, kad šeštadienį priešlėktuvinėmis raketomis buvo sunaikintas vienas Rusijos sraigtasparnis Mi-28H ir daugybė bepiločių orlaivių. Kariuomenės operatyvinė vadovybė vėliau paskelbė drono vaizdo įrašą, kuriame neva matyti, kaip Gyvatės saloje sunaikinamas Rusijos sraigtasparnis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite