Angle down Atgal

Rugsėjo 1-ąją penktokų laukia išmanioji dovana

Birželio 20 d. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje buvo pristatytas projektas „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams". Į projekto pristatymą susirinko Utenos rajono ugdymo įstaigų vadovai, mokytojai, IT specialistai. Projekto pristatymas sudomino ir Utenos rajono savivaldybės merą Alvydą Katiną bei mero patarėją Henriką Zabielą. Merą Alvydą Katiną pristatymas sudomino ne be reikalo: meras tapo projekto Utenos rajone globėju.
Renginys bibliotekoje sulaukė ir garbaus svečio iš Vilniaus: atvyko Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.

Susirinkusiems projekto svarbą ir naudą pristatė Vilniaus miesto mero patarėjas IT klausimais Povilas Poderskis, vienas iš projekto „Po mikrokompiuterį visiems Lietuvos vaikams" iniciatorių.
Pasak Povilo Poderskio, projekto esmė – 2017 m. rugsėjo 1 d. padovanoti visiems Lietuvos penktokas, kurių yra 30 tūkst., po mikrokompiuterį. Tai – dovana Lietuvos 100-mečio proga. Tikimasi, kad ši dovana ne tik paskatins mokinius domėtis technologijomis ir rinktis technologines profesijas, padės mokytojams integruoti technologijas į pamokas, bet ir prisidės prie Lietuvos ateities kūrimo. „Kodėl dovana – mikrokompiuteriai? Todėl, kad tai yra inovatyvus būdas su žaidimo elementais vaikams pradėti kurti technologijas, skatina mokinius domėtis ne tik programavimu, bet ir robotika, ugdo kūrybiškumo, loginio mąstymo įgūdžius. Buvo pasirinktas BBC micro:bit kompiuteriukas, nes tai pigus ir paprastas įrankis, suteikiantis dideles galimybes bei padedantis atskleisti įvairius mokinių talentus," – kalbėjo Povilas Poderskis. Projekto nauda – neabejotina. Ji pasieks 30 tūkst. vaikų, bent 60 tūkst. tėvų ir artimųjų, 1200 mokyklų ir bendruomenių.
„Projektui pradžiai buvo pasirinktos 5 pilotinės mokyklos, – kalbėjo svečias. – Tai Visagino, Molėtų, Alytaus, Panemunės, Kazlų rūdos mokyklos. Visų mūsų lūkesčiai pasiteisino šimtu procentų: penktokai entuziastingai ėmėsi naujos veiklos, mokėsi programuoti, kūrė įvairius loginius, meninius kūrinius, žaidimus".
Pristatyti naują projektą Povilui Poderskiui padėjo Utenos rajono savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė, vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Jovita Žiukelienė. Išsakyti savo nuomonę ji pakvietė ir projekto globėją merą Alvydą Katiną bei Gintautą Palucką. Pastarasis juokavo, kad tikruoju projekto iniciatoriumi turėtume laikyti ne ką kita, o Ramūną Karbauskį, nes jo tautinio kostiumo idėja pagimdė kitą idėją: padovanoti jaunajai kartai įrenginį, kuris atvers Lietuvos vaikams pasaulį. „Su klumpėmis į priekį skubėsime labai lėtai, o mikrokompiuteriai – tai inovacija ir pažanga", – sakė Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas.
Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas sveikino iniciatyvą ir teigė, kad projektas patrauklus pirmiausia tuo, kad ugdo jaunosios kartos kūrybiškumą ir loginio mąstymo įgūdžius. „Šiandieniniame gyvenime šių dalykų, priimant įvairius sprendimus, bene labiausiai ir stinga," – sakė meras.
Baigiantis projekto pristatymui Povilas Poderskis atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir pademonstravo praktiškai, kaip galima mikrokompiuteryje programuoti norimas programas. Drąsiausiems mokytojams, kurie sutiko būti bandytojais, svečias padovanojo po mikrokompiuterį. Šis mažas, bet daug savyje įvairių stebuklų talpinantis įrenginys buvo padovanotas ir projekto globėjui Alvydui Katinui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite