Angle down Atgal

Rolanda Lingienė: bijau, kad blogiausia dar prieš akis

Trečiadienį Lietuvoje sumuštas visų laikų koronviruso antirekordas: per parą nustatyti net 6234 nauji atvejai, mirė 9 žmonės. Tai didžiausias užsikrėtimų skaičius mūsų šalyje nuo pandemijos pradžios.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys trečiadienį žurnalistams teigė, kad nepaisant šių neraminančių skaičių, situacija ligoninėse išlieka stabili, todėl didelių problemų  nekyla ir padėtis yra suvaldoma.

Tačiau Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė ne tokia pozityvi. Ji įsitikinusi, kad šiandieninis naujų COVID-19 atvejų šuolis – tik pradžia.

„Bijau, kad blogiausia dar prieš akis. Deja, bet Omikron atmaina daro savo, tad 6234 atvejai – tikrai bus ne riba. Kritinės gali būti ne kelios savaitės, o visas mėnuo ar net dar ilgesnis periodas. Tad laukia naujas mūšis.

Venkite masinių renginių, jei galit – maksimaliai ribokite kontaktus. Atleiskit, bet tikrai nesuprantu, kokio velnio kai kurie mūsų braunasi į masinius susibūrimus, tuo labiau nesuprantu kai kurių politikų, skatinančių panašius susibūrimus. Tam tikrai ne laikas.

Covid yra čia, ne kažkur. Jis tarp mūsų visų. Nemažai jį turi ir net nežino, kad jį platina, tačiau kiti jį pasigavę – deja, bet keliauja tiesiai į ligonines. Ir nebūtinai tai lemia amžius ar fizinė būklė. Taip, su širdies ir kraujagyslių ligomis, viršsvorį turintiems ar cukriniu diabetu sergantiems jis yra pavojingesnis, bet medikai šiai dienai kovoja ir ne tik dėl tokių pacientų gyvybių. Kaunasi už jaunus, sveikus ir net negalėjusius pagalvoti, kad juos jis taip iškirs.

O turintys vaikų – būkite itin budrūs. Fiksuojame daug židinių būtent mokymosi įstaigose ir šeimose.

Tad prieš organizuodami nekaltą draugišką vakarėlį, gerai pagalvokite ar tikrai verta. Gal gali jis palaukti, kol tie skaičiai bent mažumėlė bus gražesni?

Nesikartosiu apie būtinybę ten, kur buriasi žmonės, su kuriais nebūname įprastai, dėvėti respiratorius (be filtro!), plauti rankas, pajutus simptomus – nelysti lauk, testuotis. Tai ir taip turi būti aišku.

Tik priminsiu, kad visą virtinę stipriausių šalies vyrų šis virusas buvo išguldęs, nes infekcijos išplitimo priežastimi tapo vienas bendro naudojimo spausdintuvas biure, aptarnavęs visą aukštą, o kitos įmonės veikla buvo paralyžiuota, nes krūva darbuotojų COVID pasigavo gerdami kavą iš kavos aparato biure. Dar kita įmonė laikinai prarado keliasdešimt darbuotojų, nes jie privalėjo kas rytą pasitikrinti blaivumą, pūsdami į alkotesterį, stovintį nevėdinamame koridoriuje. Ir, žinoma, aplinkui buvo pilna smalsių kolegų“, – primena R. Lingienė.

Nuo pandemijos pradžios koronavirusu Lietuvoje susirgo 581,8 tūkst. gyventojų, nuo jo mirė beveik 7,7 tūkst. žmonių.


 


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite