Angle down Atgal

Ritidektomija ir platismaplastika

Veido patempimas (pakėlimas) yra kosmetinė chirurginė procedūra, kuria siekiama sukurti jaunesnę veido išvaizdą. Procedūra gali sumažinti odos suglebimą ar raukšles ant skruostų ir žandikaulių bei kitus su amžiumi atsirandančius veido formos pokyčius.

Atliekant veido patempimą (kitaip dar vadinama ritidektomija), kiekvienos veido pusės atverta oda atitraukiama atgal, o po oda esantys audiniai chirurginiu būdu pakeičiami, kad veido kontūras būtų jaunatviškesnis. Prieš užsiuvant atvertą odą, pašalinamas odos perteklius.

Kaklo pakėlimas (platismaplastika) dažnai atliekamas kaip veido patempimo dalis, siekiant sumažinti riebalų sankaupas ir suglebusią kaklo odą.

Veido patempimas nesumažins smulkių odos raukšlių ar raukšlių dėl saulės poveikio. Kitos kosmetinės procedūros gali padėti spręsti pačios odos išvaizdos problemas.

Kodėl tai atliekama?

Senstant, jūsų veido išvaizda ir forma keičiasi dėl įprastų su amžiumi susijusių pokyčių. Jūsų oda tampa mažiau elastinga ir laisvesnė, o riebalų sankaupos sumažėja kai kuriose veido vietose, o padaugėja kitose. Su amžiumi susiję veido pokyčiai, kuriuos galima sumažinti patempus veidą, yra šie:

1) Suglebusi jūsų skruostų išvaizda;

2) Odos perteklius apatinėje žandikaulio linijoje;

3) Odos raukšlės gilinimas nuo nosies šono iki burnos kampo;

4) Suglebusi oda ir riebalų perteklius kakle (jei procedūra apima kaklo pakėlimą);

5) Veido pakėlimas, kai nėra paviršinių raukšlių, saulės padarytos žalos, raukšlių aplink nosį ir viršutinę lūpą arba odos spalvos netolygumo gydymas.

 

Galimos procedūros rizikos

Veido patempimo operacija gali sukelti komplikacijų. Kai kurias iš jų galima valdyti tinkamai prižiūrint, taikant vaistus ar atliekant chirurginę korekciją. Ilgalaikės ar nuolatinės komplikacijos, nors ir retos, gali sukelti reikšmingų išvaizdos pokyčių. Galimos rizikos yra:

1) Hematoma. Kraujo susikaupimas (hematoma) po oda, sukeliantis patinimą ir spaudimą, yra dažniausia veido patempimo operacijos komplikacija. Hematomos susidarymas, kuris paprastai atsiranda po 24 valandų operacijos, nedelsiant gydomas chirurginiu būdu, kad būtų išvengta odos ir kitų audinių pažeidimų.

2) Randai. Pjūvio randai po veido patempimo yra nuolatiniai, tačiau paprastai juos slepia plaukų linija ir natūralūs veido bei ausų kontūrai. Retai dėl pjūvių gali atsirasti iškilių raudonų randų. Norint pagerinti randų išvaizdą, gali būti naudojamos kortikosteroidų injekcijos ar kiti gydymo būdai.

3) Nervų pažeidimas. Nervų sužalojimas, nors ir retas, gali laikinai arba visam laikui paveikti nervus, kurie kontroliuoja jutimą arba raumenis. Laikinas pasirinkto raumens paralyžius, dėl kurio atsiranda netolygi veido išvaizda ar išraiška, arba laikinas jutimo praradimas gali trukti nuo kelių mėnesių iki metų. Chirurginės intervencijos gali šiek tiek tai pagerinti.

4) Plaukų slinkimas. Netoli pjūvio vietų galite patirti laikiną arba nuolatinį plaukų slinkimą. Nuolatinis plaukų slinkimas gali būti išspręstas persodinant odą plaukų folikulais.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite