Angle down Atgal

Rietave ir Tveruose paminėta Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-osios išvakarėse Rietavo Laisvės ir Tverų miestelio aikštėse paminėta Laisvės gynėjų diena prisimenant prieš 31-erius metus Vilniuje vykusius įvykius. Rietaviškiai ir tveriškiai prisiminė, kokia kaina buvo sumokėta už Lietuvos laisvę ir tautos vienybę.

Minėjimas Rietave prasidėjo šv. Mišiomis už Laisvės gynėjus Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po šv. Mišių persikelta į miesto aikštę, kurioje pirmiausia sugiedotas Lietuvos himnas. 1991 m. sausio 13-osios naktį gindami savo Tėvynę buvo sužeista apie 700 žmonių, žuvusių – 14. Prisiminti visi žuvusieji, kiekvienam iš jų uždegta žvakelė kaip amžinos šviesos, vilties ir meilės simbolis, jie pagerbti ir tylos minute. Prisiminimais dalinosi ir visus susirinkusius Laisvės gynėjų dienos proga sveikino Rietavo savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Eugenijus Bačinskas. Žodžius tarė ir nevyriausybinių organizacijų atstovai – visuomeninės organizacijos Rietavo kraštiečių klubo vardu kalbėjo Jolanta Grevienė, trečiojo amžiaus universiteto vardu – Genovaitė Česnauskienė, asociacijos Rietavo moterų užimtumo centro vardu – Aušra Dockevičiūtė ir Rietavo savivaldybės jaunimo organizacijos „Progresas“ vardu – Egidijus Gricius. Patriotiškas dainas susirinkusiesiems dovanojo Rietavo kultūros centro choras „Jūrava“ ir Rietavo trečiojo amžiaus universiteto choras bei jų vadovė Vytautė Jonuškienė.

Minėjime, vykusiame Tveruose, žodį tarė Tverų seniūnijos seniūnas Antanas Zalepūgas, Tverų parapijos klebonas kun. Aivaras Pudžiuvelis ir Tverų gimnazijos Šaulių būrio vadas Ričardas Ruškys. Visi išreiškė viltį ir tikėjimą, kad ši diena niekada nepasikartotų ir kad daugiau niekam nereikėtų savo krauju ir gyvybe sumokėti už laisvę.

Sausio 13-osios rytą vykdyta pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“, kurios metu buvo kviečiama dešimčiai minučių uždegti atminimo žvakeles tos nakties aukoms atminti. Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos filialai parengė spaudinių parodas, kuriose eksponuojami šios reikšmingos datos dokumentai, nuotraukos, dalyvių prisiminimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite