Angle down Atgal

Rietave – dingusio paveldo sugrįžimas

Dėl XX a. siautusių karų ir okupacijų unikalus Žemaitijos dvarų kultūros židinys – buvusi kunigaikščių Oginskių rezidencija Rietave – patyrė sunkiai atitaisomus kultūros paveldo praradimus.

Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus drauge su kitais projekto partneriais ir rėmėjais birželio 4 d. 16 val. atidaro parodą „Dingusio paveldo sugrįžimas“ (Rietavas, L. Ivinskio g. 4). Tai kartu ir kvietimas nauju žvilgsniu įvertinti šių praradimų mastą, raginimas imtis aktyvaus vaidmens istorinio paveldo atgimimo ir sugrįžimo į Rietavą kelyje.

Oginskių rezidencijos klestėjimo laikus menančios graviūros, istorinių žemės ūkio parodų, ano meto valstiečių ir tarnautojų fotografijos, barbariško rūmų griovimo vaizdai sudaro įtaigų vizualinį – informacinį ekspozicijos foną, kuriame pirmykščiu grožiu prasiskleidžia neilgai viešnagei į Rietavą iš Žemaičių muziejaus „Alka“ ir kitų Lietuvos muziejų sugrįžę Oginskių muziejinio paveldo šedevrai: skulptūros, baldų komplektai, Rietavą valdžiusių Oginskių portretai ir kitos prieš šimtą metų iš Rietavo iškeliavusios vertybės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite