Angle down Atgal

Riboti vakcinų resursai Kaune pakoregavo vakcinavimo centro darbą

Kauno vakcinavimo centras iki šiol miestui skiriamus vakcinų kiekius išnaudoja greičiau nei per savaitę, net ir dirbdamas puse pajėgumų. Dėl to penktadienį teko užverti duris nė nesulaukus pietų, o dalį ten dirbančių medikų nuspręsta deleguoti išvažiuojamiesiems vizitams – sparčiau skiepyti senyvo amžiaus ar sunkių ligų bei negalios paliestus žmones namuose. Penktadienį Kauno miesto poliklinikos medikų ir savanorių komandos persėdo į penkis automobilius, kuriuos nemokamai naudotis suteikė „CityBee“.

Maždaug šimtas senyvo amžiaus, sunkiai sergančių ar neįgalių žmonių, kaip teigia Kauno miesto savivaldybė, jau šiomis dienomis sulauks medikų vizito bei skiepų nuo COVID-19 namuose. Jei pacientai dėl objektyvių priežasčių negali apsilankyti vakcinavimo centre, personalas iš Kauno ledo rūmų keliaus pas juos.

„Ledo rūmų vakcinavimo centras jau kuris laikas dirba mažesniu nei 50 proc. pajėgumu. Procesus deriname pagal gaunamus vakcinų kiekius. Ligšiolinė patirtis rodo, kad gyventojų skiepijimas namuose gerokai užtrunka. Padidinus mobilių komandų skaičių ir turint papildomas transporto priemones, šiais pacientais bus pasirūpinta kur kas operatyviau.

Džiaugiamės socialiai atsakingo verslo iniciatyvomis – su jų pagalba galime efektyvinti kovą su COVID-19 grėsmėmis ir užtikrinti, kad vakcinavimas Kaune išlaikytų esamą pagreitį“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Kiekvienam namuose lankomam žmogui skiriama apie valandą, kadangi vizituojantis personalas turi padėti sunkiai judančiam asmeniui pasiruošti skiepui, stebėti jį po vakcinavimo dėl galimų šalutinių reakcijų. Taip pat nemažai laiko užtrunka ir nuvykti. Dėl to nuo pat vakcinavimo pradžios dirbusi viena mobili medikų komanda per dieną aplankydavo apie 10 pacientų.

Dabar jų pajėgos išaugs 5 kartus. Kiekvieną ekipažą sudarys po du Raudonojo Kryžiaus savanorius ir slaugytoją. Gyventojai bus skiepijami tiek „Pfizer-BioNTech“ („Comirnaty“), tiek ir „Moderna“ vakcinomis. Paskutinieji penktadienio lankytojai Kauno ledo rūmuose galėjo pamatyti greta išrikiuotus automobilius ir šiam darbui pasirengusius specialiai apmokytas slaugytojas su Raudonojo Kryžiaus savanoriais. Po vidurdienio jie kolektyviai išvyko į pacientų namus.

Automobilių dalijimosi platforma „CityBee“ šiai misijai skyrė penkis „Fiat 500“ ir „Škoda Fabia“ automobilius, sakoma Kauno savivaldybės pranešime. Prieš startą jiems nustatyti nuliniai tarifai. Vakcinavimą organizuojančios komandos transporto priemonėmis naudosis visą dieną, o užbaigus pamainą ir palikus sutartoje vietoje, kiekviena jų bus rūpestingai dezinfekuojama.

Mieste veikianti mobili komanda iki šiol pasirūpino beveik tūkstančiu gyventojų, tačiau laukiančiųjų sąrašas vis pildosi. Taip pat sulaukiama kreipimųsi iš globos įstaigų, kuriose apsigyvena nauji, vis dar neskiepyti ar vakcinuoti tik viena doze, gyventojai.

Skiepijimo namuose paslaugą gali gauti visi Kauno mieste veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų pacientai.

Raudonojo Kryžiaus savanoriai vairuos mobiliųjų komandų automobilius, padės medikams su techninėmis užduotimis, kurioms nereikia medicininio išsilavinimo, o skiepo laukiantiems pacientams – susidoroti su jauduliu.

„Šiai užduočiai atrinkta 10 savanorių, kurie jau pažįstami su vakcinacijos procesu. Vėliau pagal poreikį komanda galės būti papildyta. Pasitikdami žmones vakcinacijos centruose, jie yra įgiję patirties, kaip elgtis su vyresnio amžiaus žmonėmis, jaučiančiais nerimą dėl vakcinos. Panaši užduotis jų lauks ir vykstant pas gyventojus į namus – nuraminti, padrąsinti ir padėti“, – sakė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus Kauno skyriaus vadovė Daiva Dankšienė.

Ne mažiau svarbu, pasak D. Dankšienės, kad šis vienkartinis apsilankymas gali tapti ir ilgesnės draugystės pradžia. Vienišiems, pagalbos stokojantiems senjorams bei negalių turintiems asmenims bus pasiūlyta nuolatinė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus pagalba – jeigu asmuo to norės, jis galės turėti „savo“ savanorį, kuris lankys ir teiks reikiamą pagalbą nuolat.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite