Angle down Atgal

Renginių ciklas „Saulės vasaros koncertai“ nepaliauja džiuginti šiauliečių

Praėjusią savaitę vasara buvo pasitikta net trimis puikiais pasirodymais. Šiauliečius ciklo „Saulės vasaros koncertai“ renginių metu džiugino miesto profesionalūs orkestrai ir talentingas, puikiai įvertintas daugybėje tarptautinių konkursų, Šiaulių miesto jaunimas. Ypatinga programa, kurią organizavo Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, klausytojų laukia ir šią darbo savaitę.

Tradicija pietų pertraukos metu rengti gyvus pasirodymus lauke tęsiasi ne vienerius metus. Ši graži ir prasminga iniciatyva kasmet įtraukia vis daugiau Šiaulių miesto muzikuojančio jaunimo. Gražus koncertinės įstaigos „Saulė“ orkestrų bendradarbiavimas su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija ir 1-ąja muzikos mokykla miestui kasmet padovanoja įsimintinų akimirkų, kurios ne tik sukelia šypsenas praeiviams, džiugina susirinkusius klausytojus, bet ir supažindina su profesionalia muzika.

 

Ypatingo dėmesio praėjusią savaitę sulaukė Šiaulių bigbendo programa atlikta su Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniais. Šiaulių miesto garbės piliečių Marytės Markevičienės ir Nijolės Prascevičienės auklėtiniai bei pedagogės Beatos Smiltinikienės mokinė Kamilė Fokaitė privertė stabtelėti ne vieną praeivį bent trumpam pasiklausyti gyvos muzikos. Širdį suvirpino šių metų Šiaulių miesto jaunojo menininko stipendininkės Ugnės Krikščiūnaitės atliktas J. Williams kūrinys „Šindlerio sąrašas“,  jaudino Agniaus Juškos ir Pauliaus Ubarto griežimas smuiku. Akordeonininko, 2020 m. Šiaulių miesto savivaldybės įsteigtą Jaunojo menininko stipendiją gavusio, moksleivio Jono Vozbuto sugrotas A. Piazzollos „Libertango“, kuriam negirdėtų muzikinių spalvų pridėjo Šiaulių bigbendo pritarimas pučiamaisiais instrumentais, sulaukė ypatingų klausytojų ovacijų. Savo talentu publiką apkerėjo ir akordeonininkai: Motiejus Dudnikas, Miglė Dambrauskaitė, Orinta Lukauskaitė.

Muzikali buvo ir praėjusios savaitės pabaiga. Ketvirtadienio popietę žingsniuodamas bulvaru Šiaulių pučiamųjų orkestras į Prisikėlimo aikštę sukvietė visus pasiklausyti nuotaikingų populiariosios muzikos kūrinių. Sutartinai linguodami į ritmą susirinkę žiūrovai aikštėje ir kitoje gatvės pusėje esančioje autobusų stotelėje klausėsi M. Mikutavičiaus „Pasveikinkim vieni kitus“, „Trys milijoniai“, G. Kuprevičiaus „Kregždutės“ ir kt. žinomų dainų. O savaitgalį Šiaulių pučiamųjų orkestras pasitiko su LMTA studento Pijaus Kondroto ir Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos auklėtinių: Deimantės Žigaitės, Majaus Šalkaus, kanklių ansamblio „Animato“  ir šeimyninio trio – Austėjos, Gabijos ir Medeinos Janauskyčių kompanija scenoje.

Organizatoriai ir šią savaitę šilumos kupinas popietes kviečia leisti Šiaulių bulvare ir Prisikėlimo aikštėje, kur žmonių širdis virpins renginių ciklo „Saulės vasaros koncertai 2021“ muzika. Įstaigos kolektyvai – Šiaulių bigbendas ir Šiaulių pučiamųjų orkestras kartu su muzikuojančiu mūsų miesto jaunimu dovanos platų spektrą įvairaus žanro muzikos, kurios skambesys leis kokybiškai atsipalaiduoti ir atitrūkti nuo darbų pietų pertraukos metu.

 

Rengėjai maloniai prašo laikytis visų saugumo reikalavimų, kuriuos nurodo LR Vyriausybė ir primena, kad esant nepalankioms oro sąlygoms, renginiai nevyks. Visą su renginiais susijusią informaciją galite sekti koncertų salės „Saulė“ feisbuko paskyroje arba www.saule.lt.

 

Šios savaitės programa:

 

Birželio 9 d. 12 val. „Swing Classics“.

Dalyvauja: Šiaulių bigbendas, Juozas Kuraitis (saksofonas), Danielius Praspaliauskis (saksofonas), Feliks Zakrevskij (pianinas).

Meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

Prie Šiaulių turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213.

 

Birželio 10 d. 12 val. „Meilė muzikai“.

Dalyvauja Šiaulių pučiamųjų orkestras.

Meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga.

Prisikėlimo aikštė.

 

Birželio 11 d. 12 val. „Skambios meilės melodijos“.

Dalyvauja: Šiaulių pučiamųjų orkestras, Vita Merkelytė (sopranas), Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai: Povilas Ušinskis, Elzė Marija Pauliukonytė, Danielė Daukšaitė (mokyt. R. Sližienė), Ugnė Džiovelytė (mokyt. A. Bernotas), Augustė Gegeckaitė, Modestas Ulberkis (mokyt. R. Marozienė, R. Vaišnorienė).

Meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga.

Prie Šiaulių turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite