Angle down Atgal

Rekonstrukcija vyksta sklandžiai, bet gyventojai nėra patenkinti

Mindaugo gatvės ir šaligatvių rekonstrukcija – ilgai lauktas projektas, kurio darbai pavasarį startavo visu pajėgumu. Ir nors rangovai darbų nevilkina, gyventojai jau kelia nepasitenkinimo bangas.

Išrausta visa gatvė

Įgyvendinus projektą abiejose Mindaugo gatvės pusėse sutvarkyti šaligatviai, įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos (sutvarkytos esamos – 95 ir įrengtos naujos – 49 stovėjimo vietos), taip pat įrengtas naujas LED gatvės apšvietimas, bus įrengta elektromobilių įkrovimo aikštelė, renovuojamas vaikų darželis „Vaikystė“.

Čia darbuojasi dvi įmonės – MB „Donersta“ ir UAB „Baltuvos projektai“.

Darbus jos planuojama baigti iki šių metų spalio pradžios, o projekto vertė siekia daugiau kaip pusę milijono eurų.

Tačiau gyventojai guodžiasi, kad darbai vykdomi padrikai – išrausta gatvė iš abiejų pusių, šaligatviai nuimti, visur purvas, apie gyventojus lyg ir nepagalvota.

Nei praeisi, nei pravažiuosi, o apie automobilio statymą šalia namų net galvoti negalima.

Žmonėms automobilius tenka statytis svetimuose kiemuose arba gerokai atokiau – o tokia praktika nėra mėgstama, mat neretai gyventojai labai jautriai reaguoja į „savame“ kieme pastatytus „svetimus“ automobilius.

Prašo kantrybės

Savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius ragina gyventojus būti kantresnius – remonto darbams Lietuvoje tinkamiausias pavasario ir vasaros laikas, tad, nori nenori, šį šiltąjį sezoną kvartalas skendės dulkėse ir remonto triukšme.

Vis dėlto galima pasidžiaugti, kad rangovai darbų nevilkina – priešingai, po žiemos kibo į darbus nieko nelaukę, o tai leidžia tikėtis, kad darbai baigti bus laiku.

„Gyventojai tikrai skundėsi dėl automobilių statymo, tačiau sutvarkyti gatvę ir šaligatvius reikia, o rinktis, kada tai daryti – nelabai galime. Viską lemia darbų apimtys ir atliekamų darbų ypatumai. Negalima visų darbų atlikti vienu metu, reikia juos daryti etapais, taip, kaip ir yra suplanuota ir kaip reikalauja darbų atlikimo technologijos.

O gyventojus kviečiu kol kas savo automobilius palikti prie prekybos centrų ar kituose kiemuose, tame pačiame Mindaugo–Rasos–J. Basanavičiaus gatvių kvartale dalis aikštelių jau yra įrengta ir pats važiuodamas mačiau, kad laisvų vietų jose tikrai yra. 

Aišku, žmonės nori kuo arčiau namų automobilį pasistatyti, bet dabar kol kas kitaip nebus – reikia išlaukti šį laiką.

Juo labiau kad darbus baigus atsiras žymiai daugiau stovėjimo vietų, tad tikrai verta kantriai to palaukti“, – sako A. Kacevičius.

Praeiti galima

Vienu metu tvarkant ir gatvę, ir šaligatvius, netvarkos gali atrodyti labai daug, o visa gatvė – tiesiog nepraeinama. Tačiau rangovai, vykdydami darbus planavo, kad viena pusė gyventojams būtų palikta ir šaligatvis būtų naudojamas.

„Tvarkomos abi šaligatvio pusės nuo Lauko iki J. Basanavičiaus gatvės, tačiau ten jau praktiškai šaligatvis sutvarkytas.

Kita atkarpa – nuo „Gegučių“ turgelio iki „Atžalyno“ gimnazijos – intensyviai tvarkoma. Tačiau viskas yra daroma taip, kad viena pusė gyventojams palikta ir jie galėtų saugiai naudotis šaligatviu.

Suprantama, kad visada norisi, jog tokie darbai baigtųsi greičiau, dar prieš terminą. Bet rangovai dirba, nesklandumų yra, juos sprendžiame vietoje. Problemų iškyla dėl nenumatytų darbų, tačiau rangovai darbų nevilkina, didelių pretenzijų jiems neturime“, – sakė A. Kacevičius.

Meras kritikuoja

Tuo tarpu meras Valentinas Tamulis skeptiškai žiūri į administracijos direktoriaus A. Kacevičiaus raginimą gyventojams būti kantriems. Žinoma – gyventojai niekur nedings ir turės išlaukti remonto laiką, tačiau meras sako, kad tvarkos ten išties maža. Juo labiau kad išlindo ir netikėtų darbų trukdžių, kurių greitai spręsti, rodos, niekas net nesiruošia.

„Aišku, galėčiau paprašyti gyventojų kantrybės, bet aš juos pilnai suprantu. Per daug ilgai jau toje pusėje nuo „Purienos“ darželio šaligatvis išardytas, milžiniška duobė iškasta, nesaugu.

Tėvai juk važiuoja, vaikus veža į darželį, mokyklą, žinot, trūksta dar, kad kas į tą duobę įpultų...

Ten problematiška situacija, Mindaugo gatvėje tarp daugiabučių namų viskas paruošta asfaltavimui, bet asfaltas neklojamas tiek laiko – kodėl? Neaišku.

Į kiemus įvažiuoti negalima, o toje vietoje, kur teoriškai mašinos galėtų sustoti – didžiausia duobė riogso.

Trūksta man greičio, operatyvių sprendimų“, – kritikos negailėjo savivaldybės galva.

Trukdė kabeliai

Pasirodo, kad minėtoje vietoje buvo pastebėta, jog elektros kabeliai eina aukščiau, negu privalo, dėl to darbai sustojo ir buvo laukta ESO įsikišimo.

„Kaip suprantu, buvo rasta, kad ESO kabelis eina ne tokiame gylyje kaip turėtų, tad reikėjo ten viską perdaryti.

Jei ne tas elektros kabelis, manau, situacija būtų geresnė. Žadėjo įmonė iki gegužės pirmosios kabelį nutiesti, viską sutvarkyti – o aš pats važiuosiu ir žiūrėsiu, ar išties darbai vyksta, ar nėra vilkinamas laikas“, –  žadėjo V. Tamulis.

Daugiau naujienų apie Kėdainių rajoną skaitykite www.rinkosaikste.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite