Angle down Atgal

RC žaislai – vaizduotę lavinanti pramoga, kuriai karantinas ne kliūtis

RC – santrumpa, reiškianti radio controlled (valdoma radijo bangomis), dažnai reprezentuoja žaislus. Ypač – automobilius. Šie spalvingi ir gyvybingi žaislai tampa puikia pramoga mažiems ir dideliems.

Įdomi veikla karantino metu

Nori nenori, kiekvienoje temoje tenka paminėti pandemiją bei karantiną. Pramogos apribotos. Mėgstantys kultūros, sporto renginius susitaiko, kad reikia pakentėti. Visgi automobilių sporto fanams lenktynes pavyksta perkelti į namus. RC žaislai suteikia daug azarto ir posūkiuose skrieja neprasčiau nei tikri bolidai trasoje.

RC žaislų esama įvairių – ir važiuojančių, ir skrendančių. Vien kalbant apie radijo bangomis valdomus automobilius galima ilgai vardyti tipus. Pavyzdžiui, aptakus superautomobilis, sukurtas skrieti lyg vėjas. Arba visureigis masyviais ratais ir susidorojantis su visais kiemo iššūkiais. O kur dar važiuojantis robotas...

Ne tik pramoga, bet ir nauda

Psichologai pastebi, kad žaidžiant su automobiliukais gerėja vaikų erdvinis suvokimas, lavinama motorika. Vaikai pasitelkia fantaziją: daro trasas, mašinėlėms prireikia stovėjimo aikštelių, garažų...

Be to, žaislinės mašinos suteikia daug džiaugsmo. O kiek jo suteikia RC automobiliai! RC mašinų nereikia stumdyti. Tačiau reikia vairuoti. Reikia valdyti pultu, o tai – patikėkite – yra puikių emocijų kalvė.

RC hobis populiarus ir tarp suaugusiųjų. Tokia veikla ne tik įtraukia, bet ir leidžia atsipūsti. Jei paklaustumėte RC fano, ar šis popietę po darbo mieliau praleistų prie televizoriaus, ar su RC pultu rankose, atsakymas būtų akivaizdus.

Ne tik automobiliai

Užsiminus apie RC žaislus, dažniausiai galvon ateinanti sąsaja – automobiliai. Vaikas ar suaugęs rankose laiko pultą ir „vairuoja“ automobilį. Tačiau toks apibūdinimas ne šimtu procentų reprezentuoja RC temą. Juk radijo bangomis valdomų automobilių esama įvairiausių. Tai ir formulės bolidai, ir masyvūs visureigiai. O kur dar kitų rūšių transporto priemonės – valtys, lėktuvai... Žinoma, automobiliai kelia mažiausiai rūpesčių. Pavyzdžiui, nereikia vandens kaip RC valčiai.
RC žaislai gali būti netgi tokie, kokių nesitikite! Dar geriau – jų būna ir lavinamojo pobūdžio. Pavyzdžiui, verta paminėti žaislinį kraną su nuotolinio valdymo pultu. Tai puiki dovana vaikui. Ir ne vien kaip pramoga, bet ir kaip lavinamoji priemonė.

Papildomos funkcijos ir galimybės

Į RC kategoriją patenka ir robotai. Tai, kas prieš keliolika ar keletą metų atrodė fantastika, šiandien yra prieinama.

Užuomina į ateities technologijas yra ir saulės energija. Taip, perskaitėte teisingai. Įprasta, kad RC žaislams reikalingos baterijos. Tačiau yra ir įdomesnių variantų. Pavyzdžiui, radijo bangomis valdomas robotas, kuris varomas saulės energija.

Mėgstate universalius dalykus? O gal jūsų vaiką domina konstruktoriai? Kai kurie radijo bangomis valdomi žaislai – tikri transformeriai. Vienu metu automobilis, kitu metu valtis, dar vėliau – robotas. Prisitaiko prie norų ir prie aplinkos.

Jeigu ieškote ko nors konkretaus, taip pat nenusivilsite. Vienas geresnių pavyzdžių – RC visureigiai, kurių pravažumo savybės tiesiog pasakiškos.

Taigi labiausiai patinkantį žaislą (ir daugiau nei žaislą) atras kiekvienas. Tik rinkdami dovaną vaikui atkreipkite dėmesį, kokiai amžiaus grupei ji skiriama.

RC žaislai išlaisvina fantaziją

Turint RC automobiliuką norisi ir geros trasos. Kokią trasą pasirinksite ar susikursite – fantazijos reikalas.

Turite trasą? Galite pasijusti tikru lenktynininku ir siekti rekordų. Juk visuomet įdomu pralenkti patį save. O jeigu RC modeliais domisi ir jūsų draugai, galite surengti rungtynes (aišku, po karantino). Tai išties uždeganti laisvalaikio veikla.

Įdomu paminėti, kad kai kurie RC automobiliai yra net labai greiti – jų vikrumą drąsiai galėtume lyginti su tikrais sportiniais automobiliais. Greičiausias pasaulyje RC automobilis pasiekia net 160 kilometrų per valandą greitį. O iki 100 kilometrų per valandą įsibėgėja vos per pustrečios sekundės. Ir čia kalbame ne apie „tikrą“ mašiną. Be abejo, daugelis automobiliukų kur kas lėtesni, tačiau anaiptol nėra nuobodūs.

Ir dar. Jeigu jūsų vaikas nuolat žaidžia lenktyninius kompiuterinius žaidimus, RC gali paskatinti daugiau laiko praleisti ne virtualiame, o realiame pasaulyje.

Kainos

Prieikime prie kainos. Vienas žodis, tinkamas jai apibūdinti, – įvairovė. Galite rasti automodelių ir po keliasdešimt eurų, ir po kelis šimtus. Nenorite likti tuščiomis? Nenusiminkite. „Pagavus“ akciją, už 30 eurų tikrai įmanoma įsigyti, pavyzdžiui, didžiaratį visureigį, pasiruošusį iššūkiams.

Tai pramoga, verta kiekvieno išleisto cento ir netgi nepavaldi karantinui.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite