Angle down Atgal

Rasos Bačiulienės knygos „Vilko ašara“ pristatymas ir edukacinės dirbtuvės moksleiviams

Birželio 10 d. 9:00 val. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vaikų literatūros skyriuje, vyks Rasos Bačiulienės knygos „Vilko ašara“ pristatymas ir nuotolinės edukacinės dirbtuvės moksleiviams.

R. Bačiulienės knygoje „Vilko ašara“, kurią iliustravo jaunoji menininkė Emilija Čypaitė iš Dusetų (išleido VšĮ „Pamėginčius“, 2021) pateikiamos lietuvių patarlės, priežodžiai, palyginimai ir posakiai, kurių pagrindinis veikėjas yra vilkas. Tai gana gudrus gyvūnas, tad ir patarlėmis dažnai perteikiamas gudrumas, suktumas, apgaulė, veidmainystė. Vilko įvaizdis pasirenkamas kalbant apie nepasotinamą alkį, ėdrumą, godumą, taip pat įsisenėjusius blogus įpročius, piktumą ir tinginystę. Tačiau vilkas pasitelkiamas ir apibūdinant patyrusį, protingą žmogų. Kiekvienos patarlės reikšmė paaiškinta, patarlės papildytos variantais, pateikti tiesioginiai ar netiesioginiai atitikmenys anglų kalba. Pabaigoje skaitytojas ras temų rodyklę ir lietuvių bei anglų patarlių rodykles.

Ši knyga puikiai tinka tiek lietuvaičiams, norintiems gražiai kalbėti gimtąja kalba ir geidaujantiems turtinti anglų kalbos žinias, tiek kitataučiams, trokštantiems šnekėti vaizdinga lietuvių kalba. Ji pasitarnaus ir mokytojams, ieškantiems papildomų ugdymo priemonių, įdomių šiuolaikiniam moksleiviui, ir vertėjams, ieškantiems šmaikštaus, taiklaus ar sąmojingo posakio ir atitikmens.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite