Angle down Atgal

Raseinių taryba pritarė sovietinių paminklų demontavimui

Raseinių savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė sovietinių paminklų rajone demontavimui, pranešė meras Andrius Bautronis.

„Svarbus įvykis. Sprendimas, kuris, mano manymu, turėjo būti priimtas dar prieš 32 metus, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę“, – feisbuke teigė savivaldybės vadovas.

Iš viso rajone yra penki sovietiniai atminimo ženklai, įskaitant sovietų kario, laikančio rankoje ginklą ir vainiką, skulptūrą Vilniaus gatvėje pačiuose Raseiniuose.

Pasak mero, pačios sovietų karių kapinės nebus liečiamos.

„Kapinės – šventa vieta, tačiau sovietiniai paminklai, stovintys jose anaiptol ne religiniai simboliai, o okupacijos simboliai. Jeigu pažvelgtume įdėmiau, pamatytume, kad ne tarybiniams kariams atminti jie buvo statomi“, – sakė A. Bautronis

„Istoriją kurkime, puoselėkime ir išsaugokime. Tikiu, kad šiems paminklams atsiras tinkama vieta. Neterškime jais savo kaimų, miestelių ir miestų. Ne už tai mūsų tėvai, seneliai ir proseneliai paaukojo savo gyvybes. Ne už tai šiandien kovoja Ukraina“, – pridūrė jis.

Rusijai vasarį pradėjus invaziją į Ukrainą, Raseinių meras vienas pirmųjų Lietuvoje pranešė apie planus nuimti sovietinius monumentus savo rajone.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite