Angle down Atgal

Rankų netekęs kaišiadorietis Matas – vienu žingsniu arčiau svajonės

Visai neseniai populiarioje TV3 laidoje „TV Pagalba“, pasirodė Matas Gudauskis, kurio istorija sukrėtė visą Lietuvą. Abiejų rankų netekęs jaunas vyras atėjo su prašymu padėti, nes, jei nori ir vėl gyventi pilnavertį gyvenimą, jam reikalinga operacija. Tačiau net ir pats Matas nesitikėjo, kad „TV Pagalbos“ komanda ir čia jį išgirdę žmonės bus tokie jautrūs, supratingi, ir, svarbiausia, pasirengę Matui grąžinti gyvenimo džiaugsmą.

Po laidos Matas sulaukė didžiulės aplinkinių paramos – nepažįstamieji, siekdami palengvinti jo kasdienybę, paaukojo daugiau, nei 202 tūkst. eurų. Matui pagelbėti ir prie jo operacijos prisidėti siekė tiek pavieniai žmonės, tiek ir įvairios įmonės, ar net emigrantai, kurie neliko abejingi jaunuolio pagalbos šauksmui.

Matas neslėpė – kai nusprendė savo istorija pasidalinti televizijoje, žmonių gerumo tikėjosi, tačiau negalėjo nė pagalvoti, kad istorija nuaidės taip toli. „Dabar atsirado labai daug žmonių, kurie rašo, dalijasi mano istorija, nori padėti. Tačiau pasirodymas „TV Pagalboje“ tapo didžiausiu sprogimu – po to, tikriausiai, buvo surinkta dvigubai daugiau, nei iki tol. Ir pats įtikėjau, kad iki operacijos liko labai nedaug“, – besišypsodamas sakė M. Gudauskis.

Praėjusiais metais Matas nė nebūtų pagalvojęs, kad jo gyvenimas gali būti sudrebintas iš pamatų. Matas gyvenimu išties mėgavosi – turėjo darbą, merginą ir netgi planavo vestuves. Tačiau vienas įvykis viską pakeitė negrįžtamai.

Bedirbant su elektros montavimu, nutiko nelaimė – smogė aukštos įtampos srovė. Matas per stebuklą išgyveno, tačiau neteko abiejų rankų, o jo bendradarbis mirė vietoje... Atkaklusis Matas nusprendė, kad visko taip nepaliks, o gyvenimas tarp keturių sienų – ne jam. Sužinojęs apie bionines rankas – rankų protezus – kurie galėtų atstoti tikrąsias rankas, jis panoro operuotis. Tiesa, tokia operacija – be galo brangi. Vienos rankos kaina – 200-260 tūkst. eurų.

Po apsilankymo laidoje, 31 metų Matas ne tik patikėjo žmonių gerumu, bet ir vienu žingsneliu arčiau priartėjo ir prie savo svajonių operacijos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite