Angle down Atgal

R. Tamašunienė: opozicijos lyderį galime turėti ir be Darbo partijos frakcijos

Lietuvos regionų frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė mano, kad ir be Darbo partijos frakcijos gali atsirasti Seimo opozicijos lyderis.

„Ir be Darbo partijos frakcijos gali atsirasti stipri opozicija ir opozicijos lyderis. Mes galvojame, kad opozicijos lyderis yra svarbus asmuo, ypač demokratiniame valstybės procese.

Manau, kad šansai visada yra ir susitarti tikrai verta, kad opozicijos lyderį turėtume. Bet matome, kad Darbo partija galvoja kitaip. Kita vertus, nei mes planavome burtis į opozicinę frakcijų koaliciją su Darbo partija, nei siūlėmės Darbo partijai, nei juos kvietėme, nei jų vertinimų prašėme. Šiandien mūsų frakcija gali pasakyti tvirtą „ne“ Darbo partijai“, – Eltai sakė Lietuvos regionų frakcijos seniūnė R. Tamašunienė.

Anot jos, dialogas tarp opozicinių frakcijų tebevyksta.

„Yra „valstiečiai“, yra S. Skvernelio frakcija, yra socialdemokratai... Dar tie deriniai yra dėliojami, dialogas vyksta tarp opozicinių frakcijų. Jeigu Darbo partijai opozicijos lyderis nėra svarbu, tai yra jų pozicija, kuri niekaip nėra susijusi su Regionų frakcija“, – sakė R. Tamašunienė.

Ji užtikrino, kad „dėlionės gali būti įvairios.“

Tuo tarpu Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė nesutinka su tokia Darbo partijai adresuota kritika.

„Lietuvos regionų frakcija nuo susikūrimo kone kas savaitę domėjosi, kokia Darbo partijos pozicija dėl jų prisijungimo prie „darbiečių“ ir „valstiečių“ koalicijos, todėl  frakcijos seniūnės Ritos Tamašunienės teiginiai neatitinka tikrovės“, – sako “darbietė“ I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Jei keistųsi Lietuvos regionų frakcijos pozicija dėl bendro darbo opozicijoje, I. Kačinskaitė-Urbonienė sako, kad „darbiečiai“ galėtų dar kartą svarstyti tai.

„Pagrindinis argumentas, kodėl mes šiuo metu nematome galimybės dirbti su Regionų frakcija, yra tai, kad jiems svarbus tik opozicijos lyderio postas, jie tik apie tai kalba. Tačiau pasiūlymų, idėjų, svarbiausių darbų Lietuvos žmonėms visiškai nepateikia. Mums tai nepriimtina. Jei keisis šios frakcijos pozicija ir bus noras dirbti konstruktyvioje opozicijoje, tai mes tikrai galėsime svarstyti dar kartą“, – Eltai sakė Seimo Darbo partijos frakcijos narė I. Kačinskaitė-Urbonienė. 

Antradienį „darbietis“ Vytautas Gapšys informavo, kad Darbo partijos taryba nerekomendavo jos Seimo frakcijai eiti su Lietuvos regionų frakcija į bendrą koaliciją dėl opozicijos darbo, primena ELTA.

Jo nuomone, šioje rudens sesijoje opozicinėms frakcijoms susitarti dėl bendro darbo ir opozicijos lyderio yra praktiškai beveik neįmanoma.

„Manau, kad sudaryti kažkokią koaliciją, kuri galėtų turėti opozicijos lyderį, praktiškai yra beveik neįmanoma. Žinant visus kitus santykius tarp „valstiečių“ ir naujai susikūrusios frakcijos, aš manau, kad matematiškai yra labai sudėtinga“, – antradienį žurnalistams Seime sakė V. Gapšys.

Jo nuomone, bent kažkuriam laikui bus padaryta pertrauka tarp diskusijų dėl opozicijos lyderio.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite