Angle down Atgal

R. Kurlianskis: prokuroro kalbos neturi nieko bendro su realybe

Buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, kuriam prokuratūra prašo skirti pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę, sako sieksiąs visiško išteisinimo, nes prokuroro kalbos neturi nieko bendro su realybe.

„Prašysiu būti išteisintas. Aš nesutinku, kad atsilyginau kaltinamiesiems už veiksmus, kurių jie nedarė, tie veiksmai net nebuvo daromi“, – penktadienį Vilniaus apygardos teisme žurnalistams sakė R. Kurlianskis.

Jis tvirtino nematantis pagrindo būti nuteistas „už fantazijas“.

„Pagal tai, ką išgirdau prokuroro baigiamojoje kalboje, tai pagrįstai tikėjausi, kad prokuroras paprašys mane sušaudyti, bet... koks jis (Justas Laucius – BNS) sau atrodytų gražus ir protingas, tai vis tiek dėl bausmės sprendžia teismas. Tai aš ir laukiu teismo sprendimo, nevertinsiu niekaip nei jos baudos, nei pasiūlyto įkalinimo termino“, – sakė jis.

Prokuroras Justas Laucius teismo paprašė dėl papirkimo ir prekybos poveikiu kaltu pripažinti buvusį koncerno „MG Baltic“ viceprezidentą R. Kurlianskį ir skirti jam pusseptintų metų laisvės atėmimo bausmę, taip pat skirti 38 tūkst. eurų baudą.

Dar teismo prašoma atimti teisę iš R. Kurlianskio septynerius metus eiti vadovaujamas pareigas viešajame ir privačiame sektoriuose.

Jis kaltinamas kyšių davimu politikams už koncernui naudingų sprendimų priėmimą.

Tiek jį, tiek E. Masiulį prokuroras siūlo po nuosprendžio suimti teismo salėje.

Su prokuroro kalbos motyvais nesutiko ir koncernui „MG Baltic“, dabar pakeitusiam pavadinimą į „MG grupė“, atstovaujantis advokatas Linas Belevičius. 

„Prokuroro kalboje išsakyti teiginiai turi nelabai ką turi bendra su realybe ir su bylos medžiaga, prokuroras iš esmės nutylėjo visus įrodymus, kurie buvo tirti per eilę metų šio teismo proceso metu“, – žurnalistams sakė L. Belevičius.

Jis teigė teismo prašysiąs visiškai išteisinti juridinį asmenį.

Koncernui „MG Baltic“, vasarą pakeitusiam pavadinimą į „MG Grupė“, kaip juridiniam asmeniui J. Laucius prašo skirti maždaug 1,5 mln. eurų dydžio baudą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite