Angle down Atgal

R. Karbauskis apie Seimo valdybos siūlymą atleisti A. Jakubauską: valdantieji valosi postus savo žmonėms

„Valstiečių“ suformuotos šešėlinės Vyriausybės premjeras Ramūnas Karbauskis ir opozicijos lyderis Saulius Skvernelis nepalaiko Seimo valdybos sprendimo siūlyti iš pareigų atleisti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) direktorių Adą Jakubauską. R. Karbauskis įsitikinęs, kad valdantieji šį siūlymą inicijavo dėl to, kad A. Jakubauskas nėra jų ratui priklausantis žmogus. Todėl politikas neabejoja, kad „valstiečių“ frakcija nepalaikys Seimo valdybos siūlymo atleisti LGGRTC vadovą.

„Vertinu, kaip ir visus sprendimus, kai valdžioje esančios trys liberalios partijos valosi postus savo pačių žmonėms. Tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, tai jie darys ir valstybinėse įmonėse, kur ne jų žmonės dirba, ir visose kitose institucijose“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

„Tiesiog tai yra jų darbo stilius, jie nepasikeitė. Tik tiek, kad šioje situacijoje jie tai daro maro metu. Turiu omenyje, kad tokiu metu, kai tai turėtų būti mažiausiai svarbu“, – pridūrė politikas.

R. Karbauskio manymu, centro direktorių A. Jakubauską siūloma atleisti būtent dėl to, kad jis yra nepatogus valdantiesiems, nes nepriklauso jų ratui.

„Pirmiausiai jis nėra to rato žmogus ir jis nedirba jų interesams. O vertybės yra antras klausimas. Aš taip pat buvau Seime, kai mes skyrėme Jakubauską centro vadovu, tai iš principo aš nemanau, kad yra problema vertybėse. Kaip tik, atvirkščiai, galbūt. Jis kaip tik, mano nuožiūra, labai tinkamas tai pozicijai“, – sakė politikas.

Valstiečių suformuotos šešėlinis Vyriausybės premjeras akcentuoja, kad pagrindo atleisti LGGRTC vadovą iš einamų pareigų – nėra.

„Tie dalykai, kurie jam yra inkriminuojami, nėra priežastis (atleisti – ELTA). Iš tikrųjų jeigu žiūrėtume į istorikų bendruomenę ir tų žmonių, kurie yra nusipelnę Lietuvai kaip disidentai ir t.t., jų nuomonės sutampa su mūsų“, – atkreipia dėmesį jis.

R. Karbauskis teigia neabejojąs, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija balsuos prieš Seimo valdybos siūlymą atleisti A. Jakubauską iš pareigų.

„Nežinau, ar bus priiminėjamas kažkoks bendras sprendimas, kad reikia visiems balsuoti prieš. (...) Bet esu tikras, kad frakcijos ir nereikia įkalbinėti, nes ji vieningai balsuos prieš“, – patikino R. Karbauskis.

Opozicijos lyderis S Skvernelis taip pat mano, kad pagrindo atleisti A. Jakubauską nėra. Todėl „valstiečių“ frakcijai priklausantis politikas Seimo valdyboje balsavo prieš šį pasiūlymą. S. Skvernelis teigė, kad siūlymas atleisti centro direktorių tik sukels papildomų įtampų.

„Vertinti rezultatyvumą šio centro veiklos, kai nepraėjo nė metai laiko vadovo darbo,  turbūt apskritai nereikėtų. (...) Tikrai aš nemanau, kad reikia teikti šiandien Seimui ir daryti sprendimą dėl pasitikėjimo arba atleidimo centro vadovo“, – Seimo valdybos posėdyje teigė S. Skvernelis.

ELTA primena, kad Centro darbuotojai sausio pabaigoje kreipėsi į Seimo pirmininkę, susirūpinę dėl LGGRTC vadovybės veiksmų. Kreipimesi teigta, kad LGGRTC darbuotojams kelia susirūpinimą istorijos mokslo nuvertinimas, kreipiant istorinius tyrimus ideologizacijos, politizacijos linkme. Pažymėta, kad LGGRTC vadovybė skatina visuomenę užsiimti „istorijos gynyba“ ir „atminties karais“.

Darbuotojai taip pat pareiškė susirūpinimą, esą centre vyrauja įtemptas emocinis klimatas ir kad dėl vadovybės spaudimo tenka darbą palikti patyrusiems istorikams. Pasipiktinimas reikštas ir dėl LGGRTC direktoriaus A. Jakubausko ir jau iš pareigų pasitraukusio vyresniojo patarėjo, žurnalisto, publicisto, knygų autoriaus Vidmanto Valiušaičio. Abejota dėl jo kompetencijos eiti šias pareigas. Po kilusių įtampų V. Valiušaitis pranešė pasitrauksiąs iš einamų pareigų.

A. Jakubauskas centro direktoriumi paskirtas 2020 m. birželio pabaigoje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite