Angle down Atgal

R. Karbauskis apie iš partinių pareigų pašalintą T. Tomiliną: atsiprašau partijos rinkėjų už jo elgesį

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba trečiadienį priėmė sprendimą pašalinti partietį Tomą Tomiliną iš partinių pareigų. LVŽS pirmininkas pabrėžia, kad T. Tomilinas, agituodamas Seimą palaikyti Partnerystės įstatymą, išdavė partijos vertybes. Todėl „valstiečių“ lyderis teigia atsiprašantis partijos rinkėjų dėl T. Tomilino elgesio.

„Buvo prašymas ir šešėlinės Vyriausybės ministrų, ir mūsų skyrių pirmininkų dėl Tomo Tomilino elgesio priimant Partnerystės įstatymą ir agituojant už dalykus, kurie prieštarauja partijos vertybėms. Ir priimtas sprendimas jį atšaukti iš šešėlinės Vyriausybės, rekomendacija frakcijai atšaukti jį iš seniūno pavaduotojų ir rekomendacija, prašymas, kvietimas jam pasitraukti iš partijos pirmininko pavaduotojo pareigų“, – žurnalistams po LVŽS tarybos posėdžio teigė R. Karbauskis.

„Bet ji negali būti įgyvendinta jokiais kitais sprendimais, tik jo paties noru, nes tai sprendimas, kurį priiminėja partijos suvažiavimas“, – pridūrė jis.

Politikas taip pat teigia manąs, kad, net jei T. Tomilinas bandytų dalyvauti partijos suvažiavimo metu vyksiančiuose rinkimuose, jis vargiai galėtų tikėtis būti išrinktas kokioms nors pareigoms.

„Įsivaizduoju, kad jis sunkiai galėtų tikėtis kur nors papulti“, – sakė jis.

R. Karbauskis akcentavo pretenzijų dėl T. Tomilino pastangų dirbti partijoje neturintis. Vis dėlto, politiko teigimu, T. Tomilinas, agituodamas už Partnerystės įstatymą, aiškiai veikė prieš partijos vertybes.

„Kaip partijos pirmininkas, aš stengiausi dirbti su visais, kurie dirba partijoje. Aš neturiu jokių pretenzijų Tomui Tomilinui dėl jo pastangų dirbti partijoje, bet šiuo atveju, kada mes šnekame apie jo elgesį Partnerystės įstatymo atžvilgiu, kada jis visiškai aiškiai veikė prieš partijos vertybes ir jo pozicija, mūsų partijos tarybos nuomone ir daugelio narių nuomone, be abejonių, yra nesuprantama. Jis visiškai aiškiai elgiasi kaip ne LVŽS narys“, – sakė jis.

Vis tik LVŽS taryba, R. Karbauskio teigimu, T. Tomilinio tolesnės narystės klausimo partijoje nesvarstė, nes tai, pasak jo, nebūtina priemonė.

„Narystės partijoje klausimas nekeliamas, nes pas mus turėti skirtingas nuomones yra normalu, mes turime žmonių, kurie turi tokią nuomonę kaip Tomas Tomilinas, bet jie nepuola viešai teigti ir dar Seimo posėdžiuose bei per visas žiniasklaidos priemones“, – sakė jis.

LVŽS pirmininkas dėl T. Tomilino elgesio teigė norintis atsiprašyti partijos rinkėjų.

„Atsiprašau rinkėjų, atsiprašau tų žmonių, kurie yra balsavę už LVŽS, kurie ją palaiko, kad pas mus taip atsitiko, jog vienas iš partijos vadovybės narių elgiasi visiškai ne taip, kaip deklaravo rinkimų kampanijos metu“, – sakė jis.

ELTA primena, kad trečiadienį Vilniuje vykstančios LVŽS tarybos posėdžio metu partijos skyriams bei LVŽS šešėlinio Ministrų Kabineto nariai iškėlė klausimą dėl LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS frakcijos seniūnės Seime pavaduotojo T. Tomilino elgesio išduodant LVŽS vertybines nuostatas bei nevykdant LVŽS įsipareigojimų rinkėjams.

LVŽS tarybos narių siūlymu buvo priimtas sprendimas atšaukti T. Tomiliną iš LVŽS šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų. LVŽS frakcijai Seime rekomenduota spręsti jo galimybės toliau eiti frakcijos seniūnės pavaduotojo pareigas klausimą. Taip pat priimtas sprendimas siūlyti T. Tomilinui pačiam atsistatydinti iš einamų LVŽS pirmininko pavaduotojo ir LVŽS valdybos nario pareigų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite