Angle down Atgal

„Putino draugas“ V. Orbanas penktą kartą perrinktas Vengrijos ministru pirmininku

„Putino draugas“ Viktoras Orbanas perrinktas Vengrijos vyriausybės vadovu. Tokį sprendimą pirmadienį, gegužės 16 d., priėmė šalies parlamentas.

Nuo 2010 metų nepertraukiamai vyriausybei vadovaujantis prorusiškas politikas buvo išrinktas 133 balsais prieš 27, rašo vietos laikraštis „Origo“.

Savo kalboje parlamente V. Orbanas sakė, kad ateinantis dešimtmetis bus „grėsmės ir nesaugumo“ era. Jis pažymėjo, kad karo ir sankcijų politika privedė prie energetinės krizės, o aukštesnės energijos kainos kartu su aukštesnėmis JAV palūkanų normomis Europą tik priartins prie recesijos ir stagnacijos.

V. Orbanas taip pat paminėjo karą Ukrainoje. Jis pavadino Vakarų antirusiškas sankcijas „veiksmingomis tik popieriuje“. Kartu premjeras pabrėžė, kad Vengrija neblokuos sankcijų Rusijos Federacijai tol, kol jos nekels grėsmės šalies energetiniam saugumui.

Kaip žinia, V. Orbanas kategoriškai pasisako prieš Rusijos Federacijai skirtų sankcijų pakete numatytą naftos embargą, net išskyrus Budapeštą ir kelias kitas šalis, kurioms sunkiasusia pakeisti tiekėjus.

Parengta pagal Unian.net

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite