Angle down Atgal

Prieš maudynių sezoną ištirta Visagino ežero vandens kokybė

Visagino savivaldybės administracija informuoja, kad 2022 m. maudymosi sezono metu (nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d.) atliekami Visagino ežero maudyklos vandens kokybės ir smėlio parazitologiniai tyrimai.

Tyrimai atliekami vadovaujantis Lietuvos higienos norma HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė". Tyrimus atlieka Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija. Informuojame, kad 2022 m. gegužės 26 d. vykdyta Visagino ežero maudyklos vandens kokybės bei paplūdimio ir paplūdimio žaidimų aikštelių smėlio stebėsena. Šiuo metu Visagino ežero maudymosi vietos yra saugios maudynėms, nes žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų skaičius neviršija leistinų normų. Atliekų ir kitų plūduriuojančių medžiagų nerasta. Melsvadumblių išplitimas nenustatytas. Paplūdimio, paplūdimio sporto aikštelių ir 4 (keturių) vaikams skirtų smėlio dėžių smėlyje kirmėlių kiaušinėlių ir lervų neaptikta. Vandens ar smėlio tyrimams neatitikus higienos normų reikalavimų, žmonės bus apie tai nedelsiant informuojami.

Visagino ežero maudyklos vandens kokybei įtaką daro ir paplūdimio aplinka. Poilsiaujantiems prie vandens derėtų neužmiršti, jog paplūdimyje draudžiama: maudyti šunis ir kitus augintinius, plauti autotransporto priemones, maudytis naudojant muilą ir šampūną, skalbti drabužius, šiukšlinti. Vasaros metu nuvykus prie kitų vandens telkinių, rekomenduojame maudytis tik gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite