Angle down Atgal

Prienuose surengtas pirmasis Duonos ir ugnies festivalis

Rugsėjo 18 d. Prienų Beržyno parke buvo surengtas pirmasis Duonos ir ugnies festivalis.

Nuo 14 val. iki gilių sutemų įvairiose erdvėse vyko prekybininkų, amatininkų, duonos gamintojų mugė, edukacinės programos, akcija „Visa BALTICA šoka“, Prienų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnų veiklos pristatymas, Gardžiausio patiekalo konkurso ir konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ dalyvių bei nugalėtojų apdovanojimai, akrobatinės grupės ANBO pilotų Rolando Pakso, Roberto Noreikos ir Antano Marčiukaičio sveikinimas festivalio dalyviams bei žiūrovams – spalvotų dūmų viražų lydimas įspūdingas skrydis, kurį komentavo pilotas Algimantas Žentelis, taip pat liaudiškų kapelų „Sieliai“ ir „Jieznelė“ pasirodymai, Romos Ruočkienės ir rajono folkloro grupių giesmės lietuvių ugnies deivei, Ugnies ir šokio grupės „13“ pasirodymas, profesionalių grupių – D.I.K.V.A.Š., „Kūjeliai“, Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ – koncertai bei BLIKO lazerių kompozicijos ant Beržyno tvenkinio vandens

Atiduota pagarba sunokusiam derliui ir jo simboliui – duonai
Prienų kraštas ne tik išsiskiria savo krašto ūkininkais, čia taip pat sklando legendos apie „Marčios duoną“, o Prienų krašto muziejaus edukacinė programa „Duonos kelias iki stalo“ žinoma visoje Lietuvoje.
Sveikindamas festivalio dalyvius, Duonos ir ugnies festivalio globėjas Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasidžiaugė užbaigtais rudens darbais bei pilnais aruodais, o festivalio dalyviams linkėjo geros nuotaikos ir gražios šventės.
LR Seimo nario Andriaus Palionio vardu sveikinimo žodį tarė padėjėja Valė Petkevičienė.

Gardžiausiu patiekalu pripažinti duonos pyragėliai su grybais
Konkurse dėl gardžiausio patiekalo vardo varžėsi 23 dalyviai. Vertinimo komisijai, kurioje dirbo UAB „Vėlyvė“ gamybos vedėja Onutė Pinkevičienė, UAB „Kvado“ atstovas, restorano „Food House“ savininkas Dovydas Šemeklis, Antano Vyšniausko visuomeninio maitinimo įmonės darbuotoja Angelė Vyšniauskienė ir Prienų rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vyriausioji specialistė Irena Urbanavičienė, teko labai sunkus darbas, dalyviai nustebino patiekalų iš duonos ir su duona įvairove bei išradingumu.
Komisijos sprendimu konkurso nugalėtoja pripažinta Romualda Radžiukynienė (Stakliškių sen.), iš duonos tešlos ir baravykų pagaminusi pyragėlius su grybais. Nugalėtojai įteiktas 100 eurų vertės dovanų kuponas ir savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko diplomas.
Komisija taip pat apdovanojo dar trijų gardžių patiekalų savininkus – jiems įteikti paskatinamieji prizai (50 eurų vertės dovanų kuponai ir mero diplomai). Tai Birutė Trainavičienė (Prienų sveikos gyvensenos klubas „Versmenė“) ir jos „Jurginių duonelė“, Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai Simona Barinaitė ir Evaldas Radišauskas (profesijos mokytojas Žybartas Radišauskas) bei jų duonos saldainiai ir Onos Valatkienės (Prienų globos namai) tortas su imbierais.
Gardžiausią patiekalą rinko ir patys konkurso dalyviai. Jų sprendimu gardžiausiu pripažintas duonos tortas su avietėmis ir plakta grietinėle pavadinimu „Peizė“. Patiekalo autorė – Aldona Ona Baniulienė (Šilavoto sen.). Jai taip pat įteiktas 50 eurų vertės dovanų kuponas ir mero padėka.
Mero padėkos ir dovanų kuponai įteikti visiems konkurso dalyviams.
Apdovanojimus įteikė meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius. Vertinimo komisijos narius apdovanojo mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė.

Pagerbti konkurso „Tapkime žydinčia savivaldybe“ dalyviai ir nugalėtojai
Šiais metais Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas vėl pakvietė krašto gyventojus ir verslininkus puošti namų, įstaigų, organizacijų aplinką. Atsiliepdamos į raginimą rajono seniūnijos organizavo konkursus ir išrinko gražiausiai tvarkomas sodybas, daugiabučius, įmones ir balkonus.
Apdovanojimai (diplomai, lentelės su užrašu ir dovanų kuponai, kviečiantys apsilankyti Prienų baseine), kuriuos įteikė meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, buvo skirti dideliam būriui aplinkos gražintojų:
Daliai ir Dariui Valavičiams, Norkūnų k., Birutei ir Antanui Migoniams, Putrišių k. (Balbieriškio seniūnija);
Rasai ir Giedriui Buzams, Lapupio k., Eglei ir Tomui Jančiauskams, Purvininkų k. (Išlaužo seniūnija);
Angelei Žiūkienei, Nibrių k., Bronei Aksomaitienei, Jieznas, daugiabučio Mokyklos g., Jiezne, atstovei Skaistytei Šalkauskienei (Jiezno seniūnija);
Vidai Brusokienei, Naujosios Ūtos k., Aušrai ir Gintautui Juravičiams, Žemaitkiemio k. (Naujosios Ūtos seniūnija);
Birutei ir Antanui Kazlauskams, Pakuonio mstl., Algiui Andriukevičiui, Bačkininkų k. (Pakuonio seniūnija);
Birutei ir Jonui Kutroms, Prienų m., Jolantai ir Dmitrijui Kustrinams, Žarijų k., Ramunei ir Arūnui Aleksynams, Prienų m., daugiabučio F. Vaitkaus g., Prienų m., atstovams Danutei ir Gintarui Mozūrams, UAB „Jurgaveta“ (Prienai) savininkei Jurgitai Valavičienei, Prienų Stadiono g. daugiabučio atstovei, gražiai išpuošusiai balkoną, Nijolei Gecevičienei (Prienų seniūnija);
Birutei Marcinkevičienei, Vyšniūnų k., Vilmai ir Martynui Breikštams, Antaveršio k. (Stakliškių seniūnija);
Aušrai ir Jurgiui Žiobams, Prienlaukio k., Jūratei ir Algiui Nėniams, Šilavoto k.(Šilavoto seniūnija);
Editai ir Dariui Kubiliams, Skriaudžių k., Ilonai Endziulienei, Būbautiškių k. (Veiverių seniūnija).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite