Angle down Atgal

Prie daugiabučių namų modernizavimo programos prisijungia vis daugiau norinčiųjų

2013-aisiais pradėjus vykdyti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, Marijampolės savivaldybėje buvo renovuota 47 daugiabučiai namai, o šiais metais planuojama pabaigti dar septynių daugiabučių namų atnaujinimo darbus.

„Pastebime, kad gyventojai vis aktyviau įsitraukia į renovacijos procesą ir teikia prašymus dalyvauti programoje, taip norėdami ne tik atnaujinti ir pagražinti pastato išorinį vaizdą, bet ir pagerinti gyvenamąją aplinką. Šiandien savivaldybės taryba, atsižvelgdama į gautus gyvenamųjų namų bendruomenių ar jų atstovų prašymus, į šią programą įtraukė dar du daugiabučius gyvenamuosius namus: Vytauto g. 30A ir Panausupio g. 12“, ­­– sako savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Renovacija nėra tik namo sienų apšiltinimas, stogo ar langų pakeitimas, ji gali žymiai prisidėti prie gyventojų gyvenimo kokybės pagerinimo iš esmės. Pagrindiniai renovacijos privalumai – šiluminės energijos sąnaudų sumažinimas ir racionalus energinių išteklių naudojimas, taip sumažinant gyventojų išlaidas už šildymą, gyvenamosios aplinkos atnaujinimas, išauganti nekilnojamojo turto vertė, ugdomas bendruomeniškumas ir komfortabilumas. Ypatingas dėmesys skiriamas kvartalinei renovacijai, nes renovuotiems kvartalams yra skiriamas didesnis dėmesys gerinant infrastruktūrą.

Pasak K. Podolskio Marijampolė eina iš ties geru keliu ir yra pavyzdys kitoms savivaldybėms. „Kiekvienais metais Būsto energijos taupymo agentūra organizuoja konkursą, kurio metu vartotojų ir ekspertų nuomone išrenkami geriausiai renovuoti ir labiausiai dėmesio verti daugiabučiai namai. Mūsų miestas net trejus metus iš eilės pelno įvertinimus daugiabučių renovacijos srityje. Aukščiausius įvertinimus yra pelnę R. Juknevičiaus g. 16, Kosmonautų g. 2 ir Jaunimo g. 7 daugiabučiai namai“, ­– džiaugiasi K. Podolskis.

Gyventojus skatiname ir toliau aktyviai dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, įžvelgti, jog gaunama nauda, labai prisideda prie gyvenamosios aplinkos gerinimo ir būsto vertės kilimo.

Programa įgyvendinama daugiabučių namų butų ir kitų patalpų savininkų lėšomis, pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir Europos sąjungos fondų bei (ar) kitų teisėtų šaltinių.

Kilus klausimams, prašome kreiptis į Marijampolės savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Aušrą Kriščiūnaitę el. p. ausra.krisciunaite@marijampole.lt arba tel. (8 343) 90 064.

Visus Marijampolės savivaldybėje renovuotus daugiabučius galite pamatyti ČIA.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite