Angle down Atgal

Prezidentas sprendimą, kas turi mokėti už testavimą, paskelbs iki kito trečiadienio

Opozicijai raginant Prezidentūrą vetuoti įstatymą, įpareigojantį už testus dėl COVID-19 susimokėti pačius darbuotojus, prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžia, kad sprendimą jis priims ir paskelbs nustatytu terminu.

„Terminas, per kurį prezidentas turi pasirašyti arba vetuoti įstatymą, baigiasi kitos savaitės trečiadienį. Šiuo metu mes analizuojame įstatymą, įsiklausome ir į ekspertų nuomonę ir, manau, kad tą sprendimą tikrai padarysime ir paskelbsime tuo metu, kuris yra nustatytas“, – po susitikimo su Estijos prezidentu komentavo G. Nausėda.  

ELTA primena, spalio 19 d. Seimas priėmė Vyriausybės teikiamas Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, numatančias, kad dėl COVID-19 profilaktiškai testuotis privalantys darbuotojai tai darytų savo lėšomis.

Naujas teisinis reguliavimas numato, kad darbuotojų, kuriems yra numatytas privalomas profilaktinis testavimas, sveikatos patikrinimai dėl COVID-19 ligos bus finansuojami nebe iš valstybės biudžeto, o darbuotojo arba, jei darbdavys taip nusprendžia – darbdavio lėšomis.

Seimo Darbo partijos frakcija prašo prezidentą G. Nausėdą vetuoti testavimą darbuotojų lėšomis įteisinantį Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimą arba įtraukti į jį pataisas, numatančias, kad visiems darbuotojams, besimokantiems ir studijuojantiems atliekami testai bei sveikatos patikrinimai būtų finansuojami valstybės lėšomis.

Pasak Darbo partijos frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, toks įstatymo pakeitimas, kuriuo atsakomybė ir finansinė našta už sveikatos patikrinimus perkeliama darbuotojui, galimai prieštaraus Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymams.

Prezidentą vetuoti ragina ir Socialdemokratų partijos frakcijos nariai. Socialdemokratų Seimo frakcijos seniūno Algirdo Syso teigimu, testavimas apsunkintų pandemijos valdymą. Be to, visi dirbantieji moka mokesčius ir privalomojo sveikatos draudimo įmokas, tad tam tikra grupė gyventojų išskiriama ir atskiriama kaip nenusipelniusi valstybės pagalbos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite