Angle down Atgal

Premjerė teigia dar nenusprendusi dėl G. Landsbergio atsistatydinimo

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia dar nenusprendusi, ar užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis turėtų trauktis iš pareigų dėl tebesitęsiančio „Belaruskalij“ trąšų tranzito per Lietuvą, nepaisant įsigaliojusių JAV sankcijų šiai įmonei.

„Kai nuspręsiu, tada ir informuosiu“, – ketvirtadienį per Vyriausybės valandą Seime sakė ji.

Valdančiųjų konservatorių lyderis, užsienio reikalų ministras G. Landsbergis pranešė trečiadienio vakarą informavęs Vyriausybės vadovę, kad yra pasiruošęs trauktis.

Jis sakė laukiantis premjerės sprendimo.

Trečiadienį įsigaliojus amerikiečių sankcijoms „Belaruskalij“, per Lietuvą toliau vyksta šios įmonės gaminamų trąšų tranzitas.

„Lietuvos geležinkeliai“ pranešė, kad lapkritį „Belaruskalij“ atliko avansinį mokėjimą bendrovei už paslaugas, o šių lėšų gali pakakti pervežimams gruodį ir daliai sausio.

Valstybės valdoma įmonė tvirtino, kad apie avansinį mokėjimą buvo informuotos Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijos. G. Landsbergis sakė, kad apie apmokėjimą už gruodį informuotas nebuvo.

„LTG Cargo“ vidutiniškai gabeno per 10 mln. tonų „Belaruskalij“ krovinių per metus už maždaug 60 mln. eurų. 

JAV Iždo departamentas sankcijas „Belaruskalij“ įvedė rugpjūtį ir iki gruodžio 8-osios verslui davė laiko užbaigti sandorius.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite