Angle down Atgal

Premjerė įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje įteikė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

„Kultūra ir menas nėra prabanga, apie kurią galvotume paskiausiai, pirmenybę skirdami visiems kitiems reikalams. Tai prasmės alkis, kurį galiausiai kiekvienas turime pasotinti, jei norime išlikti žmogiški. Gyvename pasaulyje, kuriame kartais viską užgožia skandalai, ginčai, įvairios priešpriešos ir nesibaigianti skuba. Bet ir tokioje aplinkoje sugebame išlikti, nes randame atsvarą, kuri neleidžia pasiduoti tamsai ir nihilizmui. Mes sutinkame talentingus žmones, per kurių rankas ir širdis mus pasiekia kūryba, kuri sugeba rasti labiausiai užkerpėjusias, rūdžių prikaupusias vietas ir jas išvalo, apnuogina ir parodo šviesą“, – sakė premjerė.

Vyriausybės vadovė ragino pasidžiaugti, kad Lietuvoje turime šitiek labai skirtingų, unikalių ir talentingų kūrėjų, kurie per žodžius, garsus, judesius, vaizdus dalijasi savo turtingais pasauliais, atveria į juos duris ir leidžia mums svečiuotis, gėrėtis ir mokytis jausti.

Pasak premjerės, šie apdovanojimai – tai proga garsiai padėkoti menininkams už darbus, dar kartą pasakyti, kad jie yra nepaprastai svarbūs mūsų visuomenei ir valstybei, kad jie yra girdimi ne tik šioje ceremonijoje.

„Man tikrai labai gaila, kad pastarieji metai stokojo apibrėžtumo, kad teko ir vis dar tenka išgyventi pandemiją, kuri itin skaudžiai palietė daugumą kultūros ir meno atstovų. Bet viliuosi, kad sugebėjote kūrybiškai sureaguoti į sudėtingus iššūkius, kaip ir tikiuosi, kad netrukus galėsime džiaugtis visaverčiu meno, kultūros renginių atsivėrimu visuomenei. Tikrai visi to labai norime. Dar kartą dėkoju jums, kad esate, kuriate, ir taip pat noriu išreikšti viltį, kad ne priešpriešos, pyktis ir nepasitenkinimas, o kūryba ves mūsų valstybę į ateitį“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė. 

Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė nuotoliniu būdu su premijos laureatais susitiko kovo 12 d.  

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skirtos Remigijui Adomaičiui – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ vadovui, Giedrei Beinoriūtei – kino režisierei, Pranui Bieliauskui – vertėjui, Gintarui Česoniui – parodų kuratoriui, fotomenininkui, Daliai Ibelhauptaitei – režisierei, prodiuserei, Jūratei Katinaitei – muzikologei, Elonai Lubytei – muziejininkei, dailėtyrininkei, Rūtai Noreikaitei – kultūros žurnalistei, knygų autorei, Dainiui Pulauskui – džiazo muzikantui ir kompozitoriui, Vytautui Rumšui – aktoriui, režisieriui, Agnijai Šeiko – choreografei ir Gintautui Vieversiui – architektui.

Vyriausybės kultūros ir meno premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną ir ypatingus šios srities nuopelnus. Premijos dydis – 340 bazinių socialinių išmokų (13 600 eurų). Pretendentus atrinko ir skirti premijas rekomendavo Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisija. Ją sudaro 12 narių. Komisijos pirmininkas – kultūros istorikas, muziejininkas Vydas Dolinskas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite