Angle down Atgal

Premjerė I. Šimonytė: Lietuva vertina Japoniją kaip strateginę partnerę Azijoje

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, susitikusi su Lietuvoje viešinčiu Japonijos užsienio reikalų ministru Toshimitsu Motegi'u, aptarė dvišalių strateginių santykių, politinio ir ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes, situaciją Europos Sąjungos Rytų kaimynystėje ir Indijos Ramiojo vandenyno regionuose.

Simboliška, kad būtent Japonijos delegacija yra pirmoji, po pandemijos atvykstanti iš už Europos ribų. Pasak premjerės, Lietuva ir Japonija yra bendramintės šalys, kurias vienija pagarba demokratijai ir tarptautinėms normoms, įstatymo viršenybės, laisvosios rinkos, žmogaus teisių ir laisvių principams, siekiai išsaugoti taiką ir saugumą regione ir pasaulyje.

Susitikime aptartos šalių galimybės dar glaudžiau bendradarbiauti, ypač tokiu metu, kai tiek Lietuvos, tiek Japonijos kaimynystėje gausėja geopolitinių ir saugumo iššūkių.

„Lietuva vertina Japoniją kaip strateginę partnerę Azijoje, todėl norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, ypač ekonomikos, energetikos, mokslinių tyrimų ir kitose srityse", - sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pakvietė Japonijos kompanijas aktyviai investuoti, dalyvauti projektuose Lietuvoje ir pasinaudoti Lietuvos ir visos ES ekonomikos žaliuoju kursu.

Per susitikimą aptarti sinchronizacijos, energetikos ir "Rail Baltica" projektai. Japonijos energetikos įmonių grupė „Tepco" atlieka techninę studiją, kurios reikia Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos projektui įgyvendinti.

Susitikime kalbėta apie Baltarusijos režimo dirbtinai skatinimą nelegalią migraciją, propagandos keliamus iššūkius, Sugiharos atminimui skirtas iniciatyvas.

Lietuvos premjerė ir Japonijos užsienio reikalų ministras pažymėjo tikintys, kad ateinančiais metais minimas šalių diplomatinių santykių užmezgimo 100-metis dar labiau paskatins Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimą. Šiais metais Lietuva ir Japonija mini diplomatinių santykių atkūrimo 30-metį.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite