Angle down Atgal

Prekyviečių ir turgaviečių atstovas: dėl neaiškios Vyriausybės komunikacijos dalis prekeivių prarado galimybę gauti paramą

Pirmoji darbo savaitė atlaisvinus prekybos ribojimus turgaus prekeiviams yra labai nesėkminga, tikina Lietuvos prekyviečių ir turgaviečių asociacijos prezidentas Vytenis Butkevičius. Jis priduria, kad dėl miglotos Vyriausybės komunikacijos ne vienas turgavietės prekeivis prarado galimybę gauti paramą.

„Tikrai labai nesėkminga ir labai liūdna savaitė, kadangi turgavietėse atlaisvino tik lauko prekybą, o visi matome, kokie dideli yra šalčiai, ir koks žmogus gali išstovėti lauke? Paviljonams ir kioskams vis dar yra draudžiama prekiauti, galų gale dar ir krituliai, sniegas prisideda, ir ne kiekvienas žmogus nori savo produkciją gadinti“, – teigė jis Eltai.

„Apskritai kalbant, žmonės atprato eiti į turgus, kadangi dabar susiformavo nauja tradicija eiti į prekybos centrą, (...), o prisitraukti žmones atgal labai sunku“, – pridūrė V. Butkevičius.

Asociacijos prezidentas pažymėjo, kad dėl besikeičiančių valdžios pozicijų karantino klausimais dalis turgaus prekeivių prarado galimybę pretenduoti į paramą.

„Premjerė Ingrida Šimonytė žadėjo, kad (prekyba – ELTA) bus atlaisvinta, paskui vėl pakeitė poziciją. (...) Daug kas prieš šiuos valdžios pažadus išsipirko verslo liudijimus, o prekiauti vis dėlto negalėjo, ir dabar tokie žmonės negali pretenduoti į paramą, kurią turėjo, tuos 260 eurų. Čia yra liūdniausia“, – tikino jis.

Vertindamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą turgavietės mokesčio kompensaciją, V. Butkevičius teigė, kad ji yra per menka padengti patiriamoms išlaidoms, bet to – neteisingai apskaičiuota.

„Tai yra juokingai maža suma, skiriami 300 eurų. Mes prašėme 1000 eurų. Skirtoji parama nieko nepadengs, tai yra klaidingai apskaičiuota išmoka. Mes tai aiškinome, bet į mūsų argumentus niekas neatsižvelgė. Kaip galima visoje Lietuvoje tą patį vidurkį taikyti? Savaime suprantama, kad Kaunas, Vilnius, Klaipėda yra atskira „respublika“, o visa kita Lietuva – irgi atskira. Tad ir parama turi būti dviejų ar trijų laipsnių, negalima visų sutapatinti“, – kalbėjo jis.

V. Butkevičius pabrėžė, kad dėl nelygių konkurencinių sąlygų ketinama kreiptis į tesimą.

„Nėra aiškumo, nėra kažkokios strategijos iš Vyriausybės pusės. Apskritai mes ketiname bylinėtis teismuose, kadangi matome, kad buvo pažeistos vartotojų teisės ir Konkurencijos įstatymas bei teisingos ir lygios prekybos principai“, – sakė jis.

ELTA primena, kad pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti nedidelės, atskirą įėjimą iš lauko turinčios parduotuvės, leidžiama lauko prekyba.

Ne maisto prekių prekyba leidžiama lauko sąlygomis, nuo laikinų prekybos įrenginių, išnešiojamąją prekybą – pagal ne prekybos patalpose sudaromas sutartis. Vis dar draudžiama veiklą vystyti kioskuose ir paviljonuose, kurie įsikūrę turgavietėse.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija inicijavo turgavietės mokesčio kompensaciją, kuriai numatyta 2 mln. eurų, o parama vienam ne maisto prekėmis prekiaujančiam asmeniui sieks 300 eurų. Skaičiuojama, kad ši vienkartinė išmoka turgaviečių prekeiviams leis padengti dviejų mėnesių prekybos vietos nuomos kainą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite