Angle down Atgal

Žiauri realybė: prekyba žmonėmis klesti ir Lietuvoje

Statistika rodo, jog pernai nors ir neženkliai, tačiau daugėjo pradėtų ikiteisminių tyrimų, susijusių su prekyba žmonėmis – nuo 27 ikiteisminių tyrimų 2015 m. iki 29 tokių 2016 m. Dažniausiai nukentėjusieji buvo išnaudojami nusikalstamoms veikoms, priverstinėms santuokoms ir priverstiniam darbui. Nusikaltėliai daugeliu atveju taikosi į socialinėje rizikoje esančius asmenis.

„Nors šiemet Lietuva įvertinta kaip viena geriausiai su prekyba žmonėmis kovojančių valstybių ir kaip aktyviausia šioje srityje tarp Baltijos ir Rytų Europos šalių, tačiau dar turime kur pasistiebti. Viena svarbiausių kovos su šia nusikalstama veika būdų – žmonių sąmoningumo didinimas ir švietimas. Pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiriame Lietuvos piliečiams gyvenantiems užsienio šalyse“, - sako Vyriausybės sudarytos Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas Vidaus Reikalų ministerijos kancleris Algirdas Stončaitis.

VRM spalio mėnesį pradeda iki gruodžio truksiančią informacinę kampaniją, skirtą kovai su prekyba žmonėmis. Intensyviausiai kampanija vyks didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Marijampolėje ir kituose mažesniuose miestuose.

Informacinę kampaniją nacionaliniu lygiu koordinuoja VRM kartu su miestų savivaldybių administracijomis bei įstaigomis ir organizacijomis, veikiančiomis savivaldybėse.

„Siekiame ne tik informuoti šalies gyventojus būti dėmesingais, tačiau ir aktyviau įtraukti policijos bei kitų atsakingų institucijų darbuotojus nelikti abejingais. Žmonės dažniausiai nukenčia dėl per didelio patiklumo. Be to, gyventojai nežino į ką kreiptis patarimo ar konsultacijos, todėl norime, kad atsakingos institucijos dirbtų aktyviau – ne tik narpliotų nusikaltimus, bet ir veiktų prevenciškai“, - teigia A. Stončaitis.

Prevencinei kampanijai skirti lauko plakatai ir vaizdo klipai bus platinami šalies miestuose bei visuomeniniame transporte. Informacinė medžiaga įspėja apie prekybą žmonėmis ir išnaudojimą keturiomis formomis: seksualinį išnaudojimą, priverstinį darbą, priverstinį nusikalstamą veikimą ir priverstines santuokas. Be to, visoje Lietuvoje bus platinamos informacinės sulankstomos kortelės apie grėsmes ir teikiamą pagalbą lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Akcijoje dalyvaus socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, katalikų kunigai, vyks renginiai švietimo įstaigose, vaikų globos namuose. Planuojama, kad 2017 m. spalio–gruodžio mėnesiais informacija apie kovą prieš prekybą žmonėmis pasieks ne mažiau kaip milijoną Lietuvos gyventojų.

Visa informacinė medžiaga (vaizdo klipai, plakatai ir kortelės) pasiekiama Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje http://vrm.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/kova-su-prekyba-zmonemis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite