Angle down Atgal

Prasideda lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas“

Lietuvos kariuomenės mechanizuotoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“ prasidėjo tarptautinės pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“.

Kaip antradienį pranešė kariuomenė, jos tęsis iki mėnesio pabaigos – gegužės 31 dienos.

Šių kasmetinių pratybų tikslas – palaikyti mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ bei jai priklausančių batalionų kovinę parengtį, taip pat kartu įvertinti brigados vienetų gebėjimą vykdyti užduotis sąveikaujant su Jonavos rajone, Rukloje, dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės kariais ir brigados vadovybe.

„Šių pratybų metu pagrindinė vertinamoji auditorija yra NATO Priešakinių pajėgų kovinė grupė, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas, Logistikos batalionas bei Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ žvalgybos kuopa“, – rašoma kariuomenės pranešime.

Jos teigimu, pratybų dalyviai vertinamųjų mokymų metu pademonstruos savo pasirengimą vykdyti karines operacijas, dalinsis geriausia patirtimi tarptautinėje aplinkoje, vykdys logistines operacijas bei dar labiau tobulins sąveiką tarp NATO partnerių.

Pratybų metu numatomas karinės technikos judėjimas Kaišiadorių bei Jonavos rajono keliais, Gaižiūnų poligone, Jonavos bei Kaišiadorių apylinkėse, bus naudojami imitaciniai šaudmenys ir pirotechnika.

Iš viso pratybose dalyvaus apie tūkstantį karinės technikos vienetų: tankų, pėstininkų kovos mašinų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, aprūpinimo bei administracinės paskirties transporto ir daugiau kaip 3 tūkst. karių iš Lietuvos bei aštuonių NATO sąjungininkių valstybių.

Lietuvoje nuo 2017-ųjų dislokavus NATO Priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę, kuriai vadovauja Vokietija, kartu su Lietuvos kariais rotuodamiesi jau yra treniravęsi per 12 tūkst. karių.

Vertinamosios lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas 2021 I“ yra ne tik Rukloje šiuo metu dislokuoto NATO Priešakinių pajėgų kovinės grupės pajėgumo bei bendradarbiavimo su Lietuvos kariais vertinimas, bet ir esamos devintosios rotacijos pabaigos etapas.

Po minėtų pratybų NATO kariai ruošis išvykti iš Lietuvos, o juos pakeis būsimoji 10-oji rotacija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite