Angle down Atgal

Praėjusią parą neleistinose vietose iš Baltarusijos norėjo patekti maždaug 40 migrantų, nepavyko nė vienam

Praėjusią parą, nuo trečiadienio vidurnakčio iki ketvirtadienio, pasieniečiai į Lietuvą neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti maždaug keturiasdešimčiai migrantų. Antradienį šis skaičius buvo apie 20, pirmadienį siekė apie 30. Nė vienas asmuo trečiadienį į Lietuvą neteisėtai nepateko.

Praėjusią parą apie 40 migrantų prie Lietuvos sienos iš Baltarusijos pusės buvo priartėję ties Ignalinos, Šalčininkų, Varėnos ir Lazdijų rajonais. Ties pastaruoju fiksuota daugiau kaip pusė visų tokių užsieniečių. Prie sienos Lazdijų rajone ir antradienį, ir pirmadienį buvo pasirodę apie pusę tomis paromis į Lietuvą nepatekusių migrantų.

Trečiadienį prie sienos linijos Baltarusijos pusėje buvusioje ir į Lietuvą patekti nenorėjusioje migrantų grupėje esančiai moteriai galimai prireikė medicinos pagalbos, kurios ji negavo kaimyninėje šalyje. Esant tokiai ypatingai situacijai VSAT pareigūnai iškvietė greitąją medicinos pagalbą. Migrantė buvo nugabenta į gydymo įstaigą, kur jai pagalbą suteikę medikai konstatavo, kad pavojaus sveikatai nėra. Netrukus medikų paleista moteris atsisakė likti Lietuvoje. Jos prašymu migrantei leista grįžti į Baltarusijos pusę vietovėje, kur jos laukė kartu keliavę ir į Lietuvą patekti nenorėję kiti migrantai.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje ir toliau tebevykdoma sustiprintu režimu.

ELTA 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite