Angle down Atgal

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl A. Tapino: gali tikrinti, ar nevogė ir neklastojo asmens duomenų

Žurnalistui, „Laisvės TV“ įkūrėjui Andriui Tapinui gali tekti teisėsaugai pasiaiškinti dėl inicijuotos akcijos „Milijonas parašų: pabudome ir kelkimės“ ir šios akcijos metu galimai surinktų asmens duomenų. Alfa.lt duomenimis, pradėtas ikiteisminis tyrimas siekiant patikrinti, ar asmens duomenys buvo rinkti teisėtai, nebuvo vogti.

Apie ikiteisminį tyrimą, kuris atliekamas Vilniaus miesto 3 policijos komisariate, portalą informavo pareiškėjas ir liudininkas Raimondas Šimaitis. Anot vyro, į teisėsaugą jis kreipėsi pastebėjęs, kad žinomo žurnalisto inicijuotos akcijos metu galėjo būti daromi nusikaltimai. „Atradau feisbuke, kad ten buvo klastojama, generuojama, perkamos duombazės“, – sakė vyras.

Su pačiu A. Tapinu kol kas susisiekti nepavyko, tikimės jo komentaru turinį papildyti vėliau.

„Laisvės TV“ įkūrėjas kovo 4 d. Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen įteikė daugiau nei 400 tūkst. parašų, kuriais pareikštas palaikymas homoseksualios orientacijos Seimo nariui, Žmogaus teisių komiteto pirmininkui Tomui Vytautui Raskevičiui.

Pastarieji parašai buvo surinkti kaip atsakas į prieš tai Seimui pateiktus 300 tūkst. parašų, kuriais prašyta atšaukti T. V. Raskevičių iš Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų.

Dėl A. Tapino inicijuotos parašų rinkimo akcijos kilo kontraversija, kai internete buvo paviešintos feisbuke vykusio susirašinėjimo ištraukos, kuriose A. Tapinas galimai pritarė duomenų bazių pirkimui ir naudojimui. Ar pastarosios ištraukos – tikros ar suklastotos, nėra aišku.

Parašus Seimo pirmininkei įteikęs A. Tapinas žiniasklaidai teigė, kad tiek jo akcija, tiek ir ankstesnė akcija, kuria siekta atšaukti T. V. Raskevičių, neturi jokios teisinės galios. „Mes visi vadiname juos parašais, bet tai yra tik vardų ir pavardžių sąrašas. Ir pats reikalavimas buvo formuluotas su ironija“, – žiniasklaidai sakė žinomas žurnalistas, anot kurio, vienus teisinės galios neturinčius parašus mėginama atšaukti kitais taip pat teisinės galios neturinčiais parašais.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite