Angle down Atgal

Pradėta remontuoti Ateities gatvė: svarstoma uždrausti joje statyti automobilius

Panevėžyje vyksta intensyvūs gatvių atnaujinimo darbai. Pradėtos atnaujinti Ateities ir Parko gatvės. Planuose, iki žiemos pradžios, atnaujinti dar kelias gatves: J. Basanavičiaus, Durpyno, S. Daukanto, A. Mackevičiaus, P. Puzino gatves ir Topolių alėją.

Nupirko paslaugas 3 metams

Panevėžio miesto savivaldybė dar 2020 metų pavasarį nupirko gatvių remonto paslaugas 3 metams. Rangos darbų vertė – daugiau kaip 5,2 mln. eurų.

Per 3-jų metų laikotarpį numatyta atnaujinti 27 gatves ar jų atkarpas: Amerikos, Pramonės, J. Bielinio, M. Tiškevičiaus, Katedros, Geležinkelio, A. Mackevičiaus, F. Vaitkaus, S. Daukanto, Senamiesčio g. (nuo pervažos iki Paliūniškio g.), Bruknynės su Aguonų g. (nuo Smėlynės iki Garažų g.), S. Kerbedžio g., J. Janonio g. (nuo žiedo iki Bernatonių g.), Sietyno, Tiekimo, Savitiškio, J. Basanavičiaus (nuo Aukštaičių iki Smėlynės g.), Beržų (nuo Ramygalos g. iki Velžio kel.), Pilėnų, Paliūniškio, Parko, Dariaus ir Girėno, Ateities, Vakarinę (nuo Klaipėdos iki Kniaudiškių g.), Anykščių (nuo Respublikos iki Kranto g.), Kosmonautų ir Baltijos (nuo Gėlainių iki V. Alanto g.).

Preliminariais duomenimis, tai sudarys daugiau kaip 28 km asfalto dangos.

Uždraustų statyti automobilius

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna naujienų portalui JP pasakojo, kad šiuo metu pradėtos remontuoti Ateities ir Parko gatvės.

„Šiuo metu Ateities gatvės senasis viršutinis asfalto dangos sluoksnis nuskustas ir ruošiamas asfaltuoti. Remonto metu gatvėje palikti automobilių negalima. Kaip bus baigus remonto darbus, tiksliai pasakyti negaliu. Jei būtų mano valia, Ateities gatvėje uždrausčiau statyti automobilius. Tačiau, pakalbinus žmones, išgirstume kitokių nuomonių. Esame pasirengę ženklinimo schemą su ištisine linija, kuri uždraustų automobilius parkuoti šioje gatvėje“, – aiškino T. Jukna.

Dvi nuomonės

Pasak Savivaldybės administracijos direktoriaus, jeigu Ateities gatvė bus paženklinta ištisine linija, automobilių statyti nebus galima.

„Tačiau neramu yra dėl gyventojų, kurie aiškins, kad neturi, kur automobilių statyti. Galvojame, kaip geriau pasielgti. Gal apklausą surengti ir sužinoti gyventojų nuomonę. Vienareikšmiškai bus pareikštos dvi nuomonės: vieni prieš draudimus, o kiti – už juos. Kai bus baigti gatvės asfaltavimo darbai, tuomet ir priimsime sprendimą dėl ženklinimo“, – sakė T. Jukna ir teigė, kad uždraudus Ateities gatvėje statyti automobilius, sumažėtų šioje gatvėje avarijų ir nelaimingų eismo įvykių skaičius.

Remontai ir Parko gatvėje

Parko gatvėje taipogi vyks remontas ir pradžioje bus nufrezuota senoji asfalto danga.

„Kol vyks remonto darbai, automobilių palikti nebus galima. Baigus darbus taip pat spręsime klausimą, kaip bus su automobilių statymu Parko gatvėje. Vienoje gatvės pusėje, kuri iš Kultūros ir poilsio parko pusės, automobilius bus galima parkuoti, o priešingoje – svarstysime, ar leisti transporto priemones statyti. Problemą spręsime su ženklinimu. Planuojame prie išvažiavimų iš kiemų nubrėžti linijas iš abiejų pusių ir neleisti statyti automobilių 5 metrų atstumu. Tačiau, manau, kad gatvėje nuo daugiabučių namų pusės vertėtų uždrausti statyti automobilus“, – aiškino Savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite