Angle down Atgal

Po tris paras trukusio tyrimo Biržų rajone sulaikytas neteisėtai briedžio patelę sumedžiojęs asmuo

Savaitgalį Biržų rajone po tris paras trukusio nuoseklaus tyrimo ir vykdytos pasalos sulaikytas asmuo, medžioklės klubo „Spalviškiai“ medžioklės teritorijoje draudžiamu medžioti metu sumedžiojęs suaugusią briedžio patelę.

Už šį nusižengimą asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas ir paimtos pažeidimo padarymo priemonės bei įrankiai – graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu ir visureigis „Nissan Naavara“. Taip pat iš pažeidėjo paimta neteisėtai sumedžioto gyvūno skerdiena bei dorojimo atliekos, kurios, kaip paaiškėjo atlikus tyrimą, buvo bandytos nuslėpti, naktį išgabenant iš dorojimo vietos.

Visa surinkta medžiaga bus perduota Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmams. Pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų, teisės medžioti atėmimas nuo 1 iki 5 metų ir minėtų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimas. Be to, reikės atlyginti ir gamtai padarytą žalą, kuri siekia kiek daugiau nei 3,5 tūkst. eurų.

Tyrimą atlikę Korupcijos prevencijos ir vidaus tyrimų skyriaus bei Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai toliau aiškinasi dėl kitų šioje veikoje dalyvavusių asmenų. Taip pat pradėtas tyrimas ir dėl kito medžioklės taisyklių pažeidimo Biržų rajone, tačiau jo aplinkybės dar tikslinamos.

Gyvosios gamtos apsaugos reidai šeštadienį vyko ir Šiaulių, Telšių, Plungės rajonuose bei Rietavo savivaldybės medžioklės plotų vienetuose, kur patikrinti 6 medžiotojų būreliai. Šiuose būreliuose pažeidimai nenustatyti.

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos primena, kad briedžių pateles leidžiama medžioti nuo spalio 1 d. iki lapkričio 15 d.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite