Angle down Atgal

Po tragiškų vaikų žūčių ugniagesiai įspėja nepalikti vaikų vienų namuose

Šią savaitę Kaune žuvus dviem vaikams, o Mažeikių rajone vos neįvykus panašiai nelaimei, ugniagesiai įspėja vaikų nepalikti vienų namuose.

„Tėvai linkę sakyti: „Mus irgi palikdavo vienus, bet nieko nenutiko“. Tiesa, po šių žodžių daugelis suaugusiųjų prisimena, kokiose pavojingose situacijose jiems yra tekę tada atsidurti. (...). Todėl geriausias patarimas, jei norite, kad jūsų vaikas būtų saugus, niekada nepalikite namuose jo vieno. Nes gaisras gali įsiplieksti ir dėl elektros prietaisų gedimų, o jei gyvenate bute, pavojų vaiko gyvybei gali kelti net ir pas kaimynus kilęs gaisras“, – teigia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas trečiadienį pranešė, kad po pirmadienio nelaimės, kai gaisre Kaune žuvo du vaikai, nedaug trūko, kad panašus atvejis pasikartotų Mažeikių rajone, Viekšniuose, kur antradienį užsidegė gyvenamasis namas. Jame vienas buvo paliktas 8-erių metų vaikas.

Dar iki atvykstant ugniagesiams jam pavyko išlipti pro langą. Netrukus namas jau degė atvira liepsna.

Pernai gaisruose žuvo trys vaikai, užpernai – penki. Ugniagesių duomenimis, dauguma šių nelaimių įvyksta, kai vaikai namuose paliekami vieni.

Ugniagesiai taip pat įspėja gyventojus išsivalyti dūmtraukius, susiremontuoti krosnis ir pasirūpinti dūmų detektoriais.

„Deja, nors gyventojai supratingai linksi, kad visą tai jie gerai žino, bet ne vienuose namuose tenka išvysti priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų, o dovanoti autonominiai dūmų detektoriai, kaip paaiškėja, kartais guli ant krosnių ar mėtosi stalčiuose“, – teigia J. Targonskas.

Pasak jo, ir viena minutė, kurią vaikas praleidžia dūmuose, gali jį pražudyti. Be to, apimti panikos vaikai yra linkę slėptis po lovomis ar spintose.

Ugniagesys pabrėžia, kad kilus gaisrui, svarbiausia yra išeiti iš degančio pastato, uždaryti duris, kad ugnis lėčiau plistų ir skambinti skubios pagalbos telefonu 112.

Namuose, kur pirmadienį kilus gaisrui žuvo du mažamečiai, ugniagesiai anksčiau taip pat buvo nustatę krosnies įrenginių pažeidimų. Dvejų metų mergaitė ir penkerių berniukas išnešti iš degusio namo, kurio langai buvo su grotomis, o durys – užrakintos. Jie, pirminiais duomenimis, užduso nuo smalkių.

Įtarimai dėl neatsargaus gyvybės atėmimo pareikšti vienus vaikus palikusiai jų motinai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite