Angle down Atgal

Po pragariškų karščių Europoje kilo audros: siautė viesulai, kruša

Visa eilė audrų, nešinos net 10 cm krušos ledėkų ir keldamos 140 km/val. vėjus, potvynius nusirito per Prancūziją, Beniliukso šalis, Alpių regioną ir Vokietiją.

Intensyvi karščio banga daug kur Europoje temperatūrą privertė pašokti  taip aukštai, kad daugelyje šalių buvo fiksuoti nauji karščio rekordai.

Bet ramu ilgai nebuvo. Skelbiama, kad praėjusios savaitės pabaigoje ir savaitgalį šiuos karščius lydėjo galingos audros.

Prancūzijoje ir gretimose šalyse fiksuoti 10 cm dydžio krušos ledėkai, Liuksemburge – 7 cm. Tokie masyvūs ledo gabalai stipriai apgadino žmonių turtą – pastatus, automobilius.

© Meteo-Nederland | Twitter
© Meteo-Nederland | Twitter

Belgijoje fiksuotas ganėtinai stiprus viesulas, įvardintas kaip „mini tornadas“ ir dar vienas silpnesnis viesulas. Jie abu siautėjo netoli vienas nuo kito šeštadienį, apie 20 val. vietos laiku, Laloux ir Beauraing vietovėse. Skelbiama, kad buvo stipriai apgadinta apie 90 pastatų, sužeisti 17 žmonių. Buvo raunami medžiai, gerokai aplamdyti žmonių automobiliai, nutraukti elektros tinklai.

Taip pat praėjusiomis dienomis Prancūzijoje fiksuoti 4 viesulai, dar du – Ispanijoje.

Audringi orai vyravo ir kitose Europos vietovėse, tačiau tai dar ne pabaiga. Tikėtina, kad ir šią savaitę dar daugelyje Europos vietovių traukiantis įspūdingai karščio bangai kils audros. Neramūs orai prognozuojami ir Lietuvoje.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite