Angle down Atgal

Po 4 metų tėvus apkabinusi JAV kariuomenėje tarnaujanti lietuvė: esu labai laiminga

Karinių oro pajėgų Šiaulių Aviacijos bazėje – jautri akimirka. Dėl pandemijos negalėję  susitikti pernai, tėvai ir dukra pagaliau, po 4 metų, turėjo progą ne pasišnekučiuoti telefonu, o apsikabinti gyvai. Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kariuomenėje tarnaujanti ir į Lietuvą pratybų dėka atvykusi lietuvė Miglė Kungytė džiaugėsi, kad nebereikia liūdėti dėl nusikėlusio susitikimo.
 

„Esu labai susijaudinusi ir laiminga. Kadangi neturėjau JAV pilietybės, negalėjau palikti šalies, o tai ir buvo pagrindinė problema“, – apie negalėjimą su tėvais pasimatyti anksčiau ir užplūdusias emocijas pasakoja M. Kungytė.

Merginos mama sako, kad susitikimas po daugiau nei 4 metų tapo pačia geriausia dovana Motinos dienos proga.

„Pats nuostabiausias dalykas, pagaliau susitikome. Keista, bet naktį miegojome ramiai“, – priduria merginos tėtis.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

M. Kungytė pasakoja, kad jai šiek tiek paprasčiau susidoroti su šeimos ilgesiu, kuris užpuola tarnaujant JAV kariuomenėje, nei kitiems. Prieš tapdama kariuomenės nare, mergina jau 2 metus buvo praleidusi svečioje šalyje dirbdama kepėja kepykloje. Su emigrantės gyvenimu spėjusi apsiprasti, tačiau šeimos vis tiek ilgisi ne ką mažiau nei tie amerikiečiai kariai, kurie su namiškiais įpratę būti visą laiką.

„JAV man patinka dėl klimato, nes gyvenu ten, kur šilta. Vos atvykusi gyvenau Nevadoje, dabar – Šiaurės Karolinoje. Čia žmonės daugiau šypsosi“, – įspūdžiais apie JAV dalijasi karė ir pati nesiliauja šypsotis.

Apie kariuomenę mergina pagalvodavo dar besimokydama mokykloje, tačiau prie jos prisijungti išdrįso tik išvykusi svetur. Kariuomenė tapo būdu atrasti ir pažinti save.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

M. Kungytės specialybė – lauko inžinierė. Moterų tarpe ji nauja, nes moterims darbuotis šioje srityje leista tik prieš 4 metus.

Specialistės laipsnį JAV kariuomenėje 2 metus tarnaujanti M. Kungytė priklauso 300 karių daliniui. Jis daugiatautis – jame yra Vietnamo, Meksikos, Puerto Riko tautybę turinčių karių. M. Kungytė yra vienintelė lietuvė šiame padalinyje.

Mergina grįžti į Lietuvą kol kas neplanuoja. „Nesinori visko mesti. Pradėjau studijas, jos susiję su informacinėmis technologijomis“, – atvirauja M. Kungytė.

„Mes nevaldome dukros gyvenimo, mes galime tik patarti. Galutinis sprendimas yra jos“, – sako merginą visuomet palaikantys tėvai.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite