Angle down Atgal

Plaukų stilistė Jurgita: lietuvės klaidų neatleis, o norvegės antrą šansą duos

Laikai, kai lietuviai užsienyje buvo tik pigi darbo jėga, jau praėjo. Mūsų tautiečiai užsienyje ir studijuoja, ir dirba, ir kuria šeimas. Prieš keletą metų metusi darbą valstybės tarnyboje, Jurgita Petkevičienė pasuko į verslą ir šiuo metu darbuojasi savo grožio studijoje „JP“. Jurgita – kirpėja-plaukų stilistė, o jos klientės ne tik joniškietės, bet ir Skandinavijos moterys.

Metė valstybės tarnybą ir tapo verslininke

Joniškietė Jurgita Petkevičienė visiems buvo puikiai pažįstama kaip Joniškio rajono savivaldybės administracijos valstybės tarnautoja, o vėliau – kaip buvusio Joniškio rajono savivaldybės mero padėjėja. Tačiau moteriai valstybės tarnyba nebuvo svajonių darbas ir ji pasirinko verslą – tapo grožio studijos „JP“ savininke Joniškio mieste. Jau keletą metų moterys mina Jurgitos grožio salono durų slenkstį ir jai patiki savo plaukų priežiūrą. „Mano seneliai buvo kirpėjai. Galbūt  ir mano genuose yra užkoduota grožio sklaidos formulė“, – šypsosi grožio studijos „JP“ savininkė.

Tarp Norvegijos ir Lietuvos

Anksčiau Jungtinė Karalystė arba Norvegija lietuviams buvo tarytum emigracijos sinonimas. Dabar uždarbiautųjų užsienyje rojumi vis dažniau vadinama Norvegija. Laivyba, žvejyba, statybos, fabrikai, naftos platformos – Norvegijoje klesti daugybė verslų, o atlyginimai – taip pat nemaži. Pradėjusi teikti grožio paslaugas mūsų mieste, J. Petkevičienė sulaukė nemažai klienčių, kurios po pirmo vizito kirpykloje vis sugrįždavo. Mintis pradėti dirbti Norvegijoje kilo vienų mokymų metu.

Joniškietei buvo pasiūlyta imtis verslo Norvegijoje. Sėkmingai Joniškyje vystomą verslą veikli moteris nepabūgo perkelti ir į kitą šalį. Ten ji nuomojasi patalpas, o jai savo plaukus patiki norvegės ir šalyje jau daug metų gyvenančios rusės. Savaitę per keletą mėnesių Jurgita praleidžia Norvegijoje, kur jos laukia klientės. Minėtoje Skandinavijos šalyje moteris nuomojasi būstą, kuriame apsistoja atskridusi iš Lietuvos. Netoliese – ir jos darbo vieta.

Per keletą mėnesių pas lietuvę susidaro ilgas norinčių pasigražinti sąrašas, tad nuvykus į Norvegiją atostogauti nėra kada. J. Petkevičienė džiaugiasi, kad svečioje šalyje jos klienčių sąrašas vis ilgėja ir kaskart jai atvykus, jos kirpyklos duris praveria vis naujos moterys.

Plaukų stilistei norvegės ypatingų reikalavimų nekelia

Jurgitos grožio salonas įsikūręs Olesiundo mieste. Nors kirpyklų aplink yra nemažai, verslininkė tikina, kad klienčių netrūksta. Pasak jos, susišnekėti su vietinėmis moterimis nėra lengva, suprasti, ko nori klientė – taip pat. Tačiau plaukų stilistė mokosi norvegų kalbos žodžius, kurie jai padeda jos profesinėje veikloje suprasti norvegių moterų pageidavimus. Kaip sako J. Petkevičienė, visai kas kita daug metų Norvegijoje gyvenančios rusės. Bendraujant su jomis, kalbos barjero nėra.

Pasidomėjus, kokių pageidavimų lietuvei plaukų stilistei turi užsienietės, Jurgita atsako, kad jos klientės nėra reiklios. „Norvegės mėgsta paprastumą ir patogumą. Jos taupo laiką ir neskiria per daug dėmesio savo šukuosenai. Svarbu, kad plaukai atrodytų tvarkingai, o šukuosena būtų paprasta ir nereikalaujanti didelės kasdieninės priežiūros. Moterys Norvegijoje labai paprastos. Mada ten atsilikusi dešimtmečiu ar dviem. Kalbant apie spalvas, gali turėti tiktai šviesinimą sruogelėmis arba rudą be atspalvio spalvą, o kirpimas – pats paprasčiausias“, – sako J. Petkevičienė. Anot Jurgitos, vyrai stilingesni negu moterys. Moterų plaukų šaknys dažnai būna nedažytos, nesutvarkytos, plaukai neprižiūrėti ir dėl to jos visai nepergyvena.

Norvegijoje itin populiari vidurinioji klasė. Tai grupė stabilias pajamas turinčių žmonių, kurie nėra milijonieriai, bet gali sau daug leisti: įsigyti naujesnį automobilį, puikiai įrengtą  būstą, atostogauti egzotiškuose kraštuose. Jurgita pastebi, kad nors jos klientės grožio salone palieka nemažai pinigų, tačiau jos toli gražu, kaip ir visi norvegai, nėra švaistūnės.

„Žmonės tiesiog turi aiškiai susidėlioję prioritetus“, – apie norvegų gyvenimo būdą pasakoja J. Petkevičienė. Moteris prisimena ne vieną atvejį, kai patenkintos klientės kitą kartą pas ją grįždavo nešinos didžiulėmis rožių puokštėmis arba saldainiais. Verslą Norvegijoje vystanti joniškietė juokaudama sako, kad mažos dovanos stiprina draugystę. Naujos pažintys – Jurgitos sudedamoji darbo dalis.

Lietuvė stengiasi dirbti kokybiškai, kad klientės sugrįžtų, tačiau pripažįsta ir tai, kad sėkmingo verslo paslaptis yra ne tik tobulai nukirpti plaukai ar nauja stilinga šukuosena, bet ne mažiau svarbus už teikiamas kokybiškas paslaugas yra ir bendravimas su klientais. „Jei mes susidraugaujame, sakykime, užmezgame kontaktą, pas mane ateis dar dešimtys naujų klienčių“, – sako Jurgita.  

Kelerius metus Norvegijoje dirbanti joniškietė pastebi, kad lietuvių ir norvegių grožio samprata kardinaliai skiriasi. Tikriausiai tai dar viena priežastis, kodėl pas Jurgitą gražintis ateina užsienietės.

Vardą reikia užsidirbti

Vyrauja nuomonė, kad kirpėjas, kuris dalyvavo daugelyje konkursų, olimpiadų bei turi titulų, viską padarys, kaip nori klientė. „Taip, patirties jis turi daugiau, praktikos irgi, tačiau iš esmės gaunasi taip, kad moki ne už atliktą darbą, o už garsų vardą,“ – įsitikinusi pašnekovė. Jurgita mano, mokytis reikia, tobulėjimas profesinėje srityje ir ypač grožio industrijoje yra būtinas, tačiau ne garsaus kirpėjo vardas, o naujas klientės įvaizdis kalba pats už save.

„A. Kamyšnikovas, J. Litvinova, L. Gimalieva, O. Kardi, I. Oxmak, G. Kot mokinė E. Doviakovskis“, – geriausius savo mokytojus vardina Rygoje, Maskvoje, Odesoje naujo amato besimokiusi joniškietė. Ji įsitikinusi, kad nebūtina turėti skambaus plaukų stilisto vardo ir puikuotis ant garsiausių žurnalų viršelių. „Galiu pasakyti viena – mokėk didelius pinigus ir tavo kaip plaukų stilisto vardas puikuosis ant garsiausių mados žurnalų viršelių, bet ar klientui visa tai įdomu? Ne, jam įdomus jo paties įvaizdis ir galutinis rezultatas pamačius save veidrodyje“, – atvirauja pašnekovė.

Kai nėra jokios informacijos apie meistro darbo kokybę, klientai specialistą turi atsirinkti tik per patyrimą. Keliauja nuo vieno prie kito, pasirinka pas vieną dažyti, o pas kitą kirpti plaukus, teiraujasi pažįstamų ir nepažįstamų per internetą. Jurgita sako, kad jokie ant sienų iškabinti diplomai nepadės. Nors rekomendacijos eina iš lūpų į lūpas, tačiau kas tinka vienam nebūtinai tiks kitam.

„Geriausia, kai meistrą giria jo darbas“, – mano plaukų stilistė. Jos teigimu, jei lietuvė iš kirpyklos išeis nepatenkinta, ji pas tą meistrą daugiau negrįš, o norvegės antrą šansą duos. Ypatingu reiklumu pasižymi slavų tautybės moterys. Jų reikalavimai kirpėjui – atrodyti nepriekaištingai ir pagal naujausias mados tendencijas. Pasak Jurgitos, savo įvaizdžiui sukurti jos negaili nei laiko, nei pinigų. Vieno vizito kirpykloje metu jos palieka nuo 3500 iki 5000 kronų (400–500 eurų).

Patarimai, kaip neatsilikti nuo mados

Pasak Jurgitos, šviesiaplaukėms šį sezoną plaukus patariama dažyti tamsaus medaus spalva. Jei toks atspalvis atrodo per tamsus, tuomet siūloma išbandyti smėlio blondinės spalvą. Ši spalva nėra nei šilta, nei šalta. Deginta karamelės spalva ypač tinka brunetėms, jaunoms moterims, o raudonų atspalvių mėgėjos drąsiai gali dažyti plaukus prinokusių abrikosų spalvą. Šį sezoną ji ypač madinga.

„Moterims siūlyčiau visada prisiminti mados ikonos Iris Apfel mintį: „Jeigu Jūsų plaukai sutvarkyti tobulai ir avite gerus batus, galite išeiti vilkėdama bet ką ir be makiažo. Nereikėtų pamiršti sekti naujausias madų tendencijas, bet privalu visada prisiminti savo individualumą. Kas tinka kitoms, nebūtinai tiks jums“, – sako grožio salono „JP“ savininkė. Prieš pradėdama dažyti plaukus ar keisti šukuoseną, Jurgita pasiteirauja, kur jos klientė dirba. Ir visai ne dėl to, kad jai būtų įdomu. J. Petkevičienės teigimu, ekstravagantiška šukuosena ir ryškūs plaukai nelabai tiks moteriai, kurios darbo pobūdis neleidžia atrodyti išskirtinai drąsiai. Tad, siūloma visada atsižvelgti į kirpėjo patarimus ir pasiūlymus.

Dažnai klientės Jurgitai sako, kad viename ar kitame grožio salone buvo pažeisti, nudeginti plaukai. Tokioms moterims J. Petkevičienė turi patarimą: jokios procedūros su keratinu nesustiprins plauko ir net negalvokite apie vienkartinę plaukų kaukę. Jurgita sako, kad plaukų kaukės yra naudojamos kaskart plaunant plaukus ir jas būtina laikyti bent 7 minutes. Siūloma rinktis plaukų priežiūros priemones su orui ir vandeniui pralaidžia celiulioze. Tokiu atveju plaukai bus drėkinami ir nelūžinės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite