Angle down Atgal

Pirmąjį brandos egzaminą laikė 172 Šiaulių rajono abiturientai

Birželio 7 dieną įvyko pirmasis visiems Lietuvos abiturientams privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas. Šias metais brandos egzaminus laiko 172 Šiaulių rajono abiturientai ir Všį Kuršėnų politechnikos mokyklos mokiniai bei 4 eksternai (asmenys, jau įgiję vidurinį išsilavinimą, bet pageidaujantys dar kartą laikyti pasirinktą brandos egzaminą).

Privalomas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminas, kaip ir kiti valstybiniai brandos egzaminai, vyksta Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje, išskyrus chemijos, fizikos ir rusų kalbos valstybinius brandos egzaminus. Dėl mažo pasirinkusių skaičiaus pastarieji trys valstybiniai brandos egzaminai Šiaulių rajono abiturientams vyks Šiaulių mieste įsteigtuose brandos egzaminų centruose.

Mokinys, gavęs nepatenkinamą lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino įvertinimą pagrindinės sesijos metu, gali laikyti mokyklinį brandos egzaminą pakartotinės sesijos metu, kuris vyks liepos 20 d.  Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu nuo lietuvių kalbos ir literatūros įskaitos 2021 metais abiturientai buvo atleisti.

Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo, mokymosi praradimų, 15 minučių pratęsta brandos egzaminų trukmė. Brandos egzaminai vyksta kontaktiniu būdu, tačiau rūpinamasi visomis saugumo priemonėmis. Abiturientams sudarytos sąlygos prioriteto tvarka skiepytis nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos). Tai atliko apie 40 procentų abiturientų. Atvykdami į brandos egzaminą kandidatai ir brandos egzaminų vykdytojai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis ne mažesnio kaip dviejų metrų atstumo vienam nuo kito, dezinfekuoti rankas.

Jeigu kandidatui pagrindinės ar pakartotinės sesijos metu paskirta prievolė izoliuotis, jis gali palikti izoliacijos vietą ir laikyti brandos egzaminą šiomis sąlygomis: jei ne seniau nei 48 val. iki egzamino atliktas SARS-CoV-2 PGR tyrimas bei gautas neigiamas tyrimo rezultatas ir egzamino dieną asmuo neturi ūmiai viršutinių kvėpavimo takų infekcijai būdingų požymių; prieš patenkant į brandos egzamino centrą atliekamas greitasis antigeno testas ir jo rezultatas yra neigiamas; brandos egzamino centre privalu dėvėti respiratorių; prieš patenkant į brandos egzamino centrą būtina dezinfekuoti rankas; apie dalyvavimą egzamine privaloma informuoti Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ne vėliau kaip 48 val. iki egzamino pradžios, nurodant brandos egzamino centrą, kuriame vyks egzaminas.

Brandos atestatui gauti be privalomo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino abiturientai privalėjo rinktis dar bent vieną egzaminą. Daugiausiai buvo galima rinktis laikyti 6 egzaminus. Daugelį metų populiariausi egzaminai yra anglų kalba, matematika, istorija.

Pagrindinė brandos egzaminų sesija truks iki liepos 2 d., ją užbaigs fizikos valstybinis brandos egzaminas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite