Angle down Atgal

Pirmadienį rinksis Valstybės gynimo taryba: aptars situaciją Baltarusijoje

Ateinančios savaitės pirmadienį rinksis Valstybės gynimo taryba (VGT). Pastarąją savaitę tarp Lietuvos politikų, stebinčių situaciją Lietuvos – Baltarusijos pasienyje, pasigirdo raginimų prezidentui Gitanui Nausėdai kuo skubiau kviesti VGT. Tačiau Prezidentūros teigimu, susirinkusi Taryba aptars klausimus susijusius ne tik su padėtimi Baltarusijoje, dėmesys taip pat bus skirtas ir šalies gynybos finansavimui, Astravo atominės elektrinei bei kitiems klausimams. 

„Valstybės gynimo tarybos posėdis įvyks kitos savaitės pirmadienį. Posėdžio metu bus aptariami gynybos finansavimo klausimai, taip pat klausimai, susiję su padėtimi Baltarusijoje. Be to, bus pristatyta pažanga rengiant krizių ir ekstremaliųjų situacijų valdymo koncepciją, aptarta, kaip įgyvendinami ankstesni VGT nutarimai dėl Astravo atominės elektrinės (AE) elektros nepirkimo“, – Eltą informavo prezidento komunikacijos grupė.

Kaip numato Lietuvos Konstituciją, VGT svarsto ir koordinuoja svarbiausius valstybės gynybos klausimus. Į tarybą įeina prezidentas, premjeras, Seimo pirmininkas, krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas.

ELTA primena, kad Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) pastaruoju metu fiksuoja, palyginti su praėjusiais metais, penkis kartus išaugusius nelegalių migrantų, kertančių Lietuvos-Baltarusijos sieną, srautus. Reaguojant į situaciją pasigirdo politikų raginimai, pasienyje su Baltarusija įrengti apsauginę tvorą. Kaip teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, jos vedama ministerija ir kitos institucijos nagrinėja galimybes statyti tvorą.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite