Angle down Atgal

Pervargusi mama – bloga mama?

Dažnai girdžiu nusiskundimus iš mamų lūpų apie tai, kad jos nuvargo, kad viską namie daro pačios. Dar dažniau šiuos nusiskundimus lydi pasakojimai apie padažnėjusius konfliktus šeimoje. Mūsų visuomenė daro spaudimą mamoms. Juk privalai būti liekna, laiminga, su šypsena ir pozityvi. Tavo vaikas turi iki „pilnametystės“ VALGYTI mamos pieną, 3-jų jau skaityti, niekada nesiožiuoti ir šiaip dar 5 metų jubiliejaus nesulaukęs būti išbandęs „Kuria vaikai“, „Dainuoja saulės“ ir kitus vienas už kitą juokingesniais pavadinimais viliojančius būrelius, kuriuose, tiesą sakant, panašu, tėvai tik didelius pinigus palieka…

Aš, žinoma, hiperbolizuoju. Bet man neramu, kiek mamų širdyse yra nelaimingos, nes neišpildo visuomenės sukurtų absurdiškų lūkesčių…?

„Visos mamos, kurios stengiasi ir myli savo vaikus yra tobulos!“, – tai viena mano mėgstamiausių frazių pastaruoju metu. Per dažnai girdžiu mamų išgyvenimus, dar dažniau matau, kad kartais jos nebegali priimti pagalbos. Moterys, pagaliau išmokite mylėti save. Niekam nereikia nusivariusio šuns, kančios perkreiptu veidu, ar pašnekovės, kuri nuo vaiko gimimo nebesidomėjo kitomis gyvenimo sritimis.

Viskas gerai jei norisi eiti su vaikais į būrelius, bet viskas gerai jeigu ir nesinori. Ir kitų mamų būrelyje neverta tyliai nuleisti galvą kai aplink girdisi tik pagyros apie ilgus žindymo metus. Priimkite save tokią, kokia esate. Jei maitinote pati kelis mėnesius ar išvis to nedarėte – nesigėdykite. Ir neleiskite kitiems jūsų smerkti. Tiesą sakant, turiu net kelis patarimus mamoms, kurios „nepritampa“ supermamyčių kompanijose:

Atsipalaiduokite, jūs viską darote gerai. Mes neauginame kareivių, todėl ir patirtis gali skirtis nuo kitų mamų.

Skirkite laiko sau! Ne, vienas savaitgalis per metus tam netinka. Skirkite sau bent po 30 minučių per dieną. Neišeina? Tuomet, bent kelis kartus per savaitę. Nuveikite tai, kas jus atpalaiduoja – skaitykite, pasidarykite veido kaukę, nueikite į masažą, sportuokite. Galų gale, jūs juk žmogus, kuriam reikia išsigryninti savo mintis.

Atsiribokite nuo toksiškų draugių. Aš taip pat turėjau „draugių“, kuriuos pradėjo varžytis, kuri ilgiau žindė, kurios vaiką gyrė daktaras ar mėgdavo pašaipiai pajuokauti dėl vienos ar kitos smulkmenos apie vaikus. Greitai tokiems žmonėms dienotvarkėje nebeatsirado laiko. Daug kokybiškesnis laikas tik dviese su vaiku žaidimų aikštelėje nei sėdėti šalia visažinių.

Supraskite savo vaiką. Jei jis nėra aktyvus tai ir neverskite eiti į visus būrelius. Pasiteplioti dažais galima ir namuose. Ir nepatikėsite – tai nieko nekainuoja!

Jei tik turite laisvą minutėlę – pailsėkite. Juk laiminga mama bus energijos užtaisas visai šeimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite