Angle down Atgal

Perdirbtos riedlentės, derva ir kvepiantis migdolu pirštas: tokie gali būti rankų darbo aksesuarai

Grandinėlės, sidabras ar auksas, karoliukai…Tikrų papuošalų mylėtojų tokiomis medžiagomis jau nebenustebinsite. Rankų darbo papuošalams ir aksesuarams kopiant į aukštosios mados topus, įžymybėms puošiant kaklą rankų darbo spalvotais „guminukais“, pasigirsta vis naujų medžiagų, iš kurių kūrėjai pagamina įstabiausius papuošalus. Ne išimtis ir … riedlentės.

Taigi kokie unikalūs rankų darbo papuošalai dabar „ant bangos“?

Rankas puošia žaismingais inkrustuotais žiedais

Vis labiau populiarėja ne aukso ar sidabro žiedai, bet inkrustuoti dervos žiedai. Tokie rankų darbo papuošalai, pagaminti iš dervos, gali būti inkrustuojami įvairiausiais augalais ir detalėmis, pavyzdžiui aukso dribsniais, alyvmedžio šaknimi, apelsino žievelės ar migdolo medžio gabaliukais, kurie net skleidžia kvapą – švelniai kvepia migdolais.

Žiedai ne tik atrodo įspūdingai, puikiai suderinamos spalvos, bet ir turi gilią reikšmę bei gaminami ypatingai. Pavyzdžiui migdolais kvepiantis žiedas, kaip ir kiti epoksidinės dervos žiedai, gaminamas be jokių silikono formų ir staklių, rankomis, todėl du vienodi žiedai tiesiog neegzistuoja. O ir inkrustuoti augalai turi prasmę. Pavyzdžiui migdolas nuo senų laikų laikomas tvirtybės ir ilgaamžiškumo ženklu, tad gali tapti puikia dovana geriausiai draugei ar mylimajai.

Klaidinga manyti, kad dervos žiedai gali būti tik juodi. Galima nesunkiai įsigyti įvairiausių spalvų tokių rankų darbo aksesuarų, pavyzdžiui baltos, dangaus žydrumo, margos spalvos unikalių žiedų.

Jei derva jums atrodo ne tokia originali, lietuviai papuošalų kūrėjai turi kuo nustebinti. Turbūt dar tikrai ne visiems teko girdėti apie rankų darbo papuošalus iš perdirbtos riedlentės. Pasak kūrėjų, ši medžiaga yra puikus būdas artimiesiems parodyti meilę ekologijai, riedlentėms ir menui. Beje, prie žiedo iš riedlentės galėsite priderinti ir iš tos pačios medžiagos pagamintus auskarus, kaklo papuošalus bei telefono dėklą.

Medinių auskarų mada niekur nedingo

Kurį laiką moterys ir merginos buvo šiek tiek užmiršusios įvairovę ir pasinėrusios į perlų ir aukso ar jų imitacijos papuošalus. Tačiau ilgai ši banga netruko ir dailioji lytis vėl grįžta prie įvairovės bei spalvų. Kalbant apie auskarus, dizaine ir moterų pasirinkime vėl ima pirmauti gamta – medis, žiedų inkliuzai, gintaras, derva arba bent medžio, saulės ir mėnulio motyvai.

Prieš kurį laiką labai populiarūs buvę, vėliau kiek primiršti, moterų ausyse vėl ima puikuotis auskarai su įlietais augalais. Pavyzdžiui dervoje įlietais pienės pūkeliais, žemuogėmis, rugiagėlėmis. Taip pat populiarūs ir tik iš dervos išlieti gamtos spalvų auskarai. Be augalų atsiranda ir naujovių – į dervą įlietos kavos pupelės, tikrai džiuginančios kavos mylėtojas.

Mada sukasi ratu, tad žaismingesnės ir drąsesnės moterys grįžta ir prie medinių auskarų. Subtilesnės renkasi įvairių formų vienspalvius ar minimaliai margintus rankų darbo auskarus, na, o šarmingiausios – ryškius, gyvūnų, augalų formų, kalėdinius auskarus.

Negalima užmiršti ir polimerinio molio. Iš savęs jis labai lengvas ir puikiai tinka toms, kurios ausyse nori jausti lengvumą, tačiau dabar labai populiaru jį derinti su nerūdijančiu plienu ir sukurti gana masyvius, minimalistinį ar šventinį garderobą papildančius rankų darbo auskarus.

Rankų darbo kaklo papuošalams viduriuko nėra

Kalbant apie rankų darbo kaklo papuošalus pastebima, kad šiuo metu vyraujanti tendencija – labai smulkūs arba labai stambūs papuošalai.

Subtilumą ir eleganciją mėgstančioms moterims, o gal kasdienai rankų darbo kaklo papuošalą besirenkančioms damoms puikiai tiks trumpa, kaklo liniją įrėminanti grandinėlė su minimalistiniu pakabučiu, kurie, kaip ir žiedai ar auskarai, populiariausi su gamtos elementais.

Mėgstančioms būti matomomis ir išsiskirti, lietuviškų rankų darbo papuošalų ir aksesuarų kūrėjai gali pasiūlyti kaklo pakabučius iš perdirbtų riedlenčių, stambius gintaro papuošalus, polimerinio molio bei žalvario ar nerūdijančio plieno kompozicijas.

Tiek su smulkiais, tiek su stambiais kaklo papuošalais tikrai „neprašausite“ – kaip sako stilistai, svarbiausia puošti kaklą aksesuarais ir pilnai užbaigti įvaizdį.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite