Angle down Atgal

Per savaitę nuo COVID-19 paskiepyti 648 Molėtų rajono gyventojai

Per savaitę (balandžio 12-16 dienomis) nuo Covid-19 Molėtų rajone paskiepyti 648 asmenys: 66 Alantos, 36 Dubingių, 97 Čiulėnų, 48 Giedraičių, 24 Joniškio, 18 Mindūnų, 34 Suginčių seniūnijų, 148 Molėtų miesto gyventojai, 177 asmenys, priklausantys prioritetinėms grupėms.

498 asmenys paskiepyti pirmąja, 150 antrąja doze. Buvo skiepijama „Astra Zeneca" (180 asmenų), Pfizer" (468 asmenys) vakcinomis.

Gyventojus skiepija Molėtų rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Pirmiausiai skiepijami LR sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintų pirmosioms prioritetinėms grupėms priskiriami asmenys, po to - žmonės pagal amžiaus grupes.

Kadangi kol kas kokybiškai ir pilnai neveikia LR sveikatos apsaugos ministerijos rengiama centralizuota IPR sistema pacientų skiepijimo registravimuisi ir pacientas dar neturi galimybės pats užsiregistruoti COVID-19 skiepui, tai Molėtų rajone numatoma tokia senjorų vakcinavimo tvarka:

Kai skiepijami konkrečios seniūnijos gyventojai su kiekvienu asmeniu individualiai telefonu susisiekia tos seniūnijos darbuotojai, Molėtų miesto gyventojus skiepytis kviečia VšĮ Molėtų r. pirminės sveikatos priežiūros centro darbuotojas.

Seniūnas ar sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojas paklaus apie senjoro apsisprendimą dėl skiepo. Jei senjoras pageidaus skiepo, darbuotojas jį įtrauks į norinčių vakcinuotis asmenų sąrašą ir informuos apie senjorui paskirtą konkretų atvykimo laiką bei vietą vakcinavimui.

Atkreipiame dėmesį, kad senjorų vakcinacija vykdoma išlaikant LR sveikatos apsaugos ministro nustatytus vakcinavimo prioritetus pagal eiliškumą: pirmiausia s vakcinuojami asmenys iš prioriteto 80 m. ir vyresni asmenų grupės, toliau - iš 75-79 m., 70-74 m., 65-69 m.

Atkreipiame dėmesį, kad nei seniūnijos darbuotojai nei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai neprašo senjorų pateikti elektroninės bankininkystės duomenų ar kitos asmeninės informacijos. Jei susidurtumėte su tokiu prašymu, jokiais būdais neatskleiskite šios informacijos, nes tai gali būti telefoniniai sukčiai.

Primename, kad vakcinacija yra savanoriška, o tiek vakcina, tiek skiepijimo paslauga - nemokama. Visos vakcinos, kuriomis skiepijama, yra saugios, patvirtintos atsakingų Europos Sąjungos institucijų, bet po skiepo gali būti šalutinis poveikis - skausmas, paraudimas, patinimas dūrio vietoje, galvos ar raumenų skausmas, nuovargis, karščiavimas. Šie požymiai rodo, kad imuninė sistema veikia ir mokosi atpažinti bei sunaikinti virusą. Paprastai šalutinis poveikis praeina per porą dienų. Nepraėjus šiems simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją.

Norinčių skiepytis COVID-19 vakcina seniūnijų gyventojų sąrašus sudaro ir registruoja seniūnijų seniūnai.

Molėtų miesto gyventojai  kviečiami registruotis Poliklinikos registratūroje 8 600 94569 darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val.

Skiepijimo koordinavimas tel. (8 383) 54780, el. p. migle.bareikyte@moletai.lt

Registracija skiepytis: Molėtų mieste 8 600 94569 (poliklinikos registratūra); Seniūnijose - kreiptis į seniūnus. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite