Angle down Atgal

Per savaitę 46 tūkst. vakcinų sunaudojęs Vilnius ruošiasi kviesti skiepytis 45 m. gyventojus

Šią savaitę Vilniui tekusi „Pfizer-BioNTech“ („Comirnaty“) siunta ir vėliau papildytas jų kiekis neužsibuvo – išnaudoti visi miestui skirti 46 tūkst. vakcinų. Šeštadienį rekordinis skaičius – 10 000 – gyventojų buvo paskiepyti pirmadienį pradėjusiame veikti „Litexpo“ vakcinacijos centre, skelbia sostinės savivaldybė.

Skiepytis buvo kviečiami visi 55 metų ir vyresni vilniečiai, taip pat – pedagogai, abiturientai, lėtinėmis ligomis sergantys asmenys, kontaktinį darbą dirbantys gyventojai.

Naujo vakcinacijos centro pajėgumai – iki 15 tūkst. vakcinų per dieną, jei veikia visos 50 kabinų. Rekordinis skaičius čia buvo panaudotas gyventojams patogią dieną – šeštadienį, kai užsiregistravo 10 122 gyventojai, o neatvyko tik vos daugiau nei 100.

„Tokio srauto suvaldymas yra nemenkas iššūkis, todėl norisi padėkoti ne tik čia dirbusiems Vilniaus poliklinikų darbuotojams, bet ir savanoriams – šauliams, skautams, Raudonojo Kryžiaus atstovams, – sakė Vilniaus miesto administracijos direktorė Lina Koriznienė. – Buvo pozityvi savaitė – jei ir toliau gausime pakankamai vakcinų ir sugebėsime naudoti jas tokia pat sparta kaip šią savaitę ar net greičiau, jau kiek daugiau nei po mėnesio Vilnius pasieks 70 proc. paskiepytų vilniečių skaičių.“

Savivaldybės pranešime teigiama, kad šeštadienio vakarą rezervacijos sistemoje Vilniuje (https://vakcina.vilnius.lt/) yra likę vos daugiau nei 100 „Comirnaty“ vakcinų. Užsiregistruoti galima jau pirmadieniui.

Toliau judant tokia sparta, jau ateinančią savaitę planuojama kviesti skiepytis 45 metų ir vyresnius vilniečius.

Skiepui „Pfizer-BioNTech“ vakcina suskubę užsiregistruoti abiturientai į egzaminus galės keliauti ramiau, nes antrąjį šios vakcinos skiepą gaus dar prieš egzaminų sesiją. Verta žinoti, kad nepasiskiepiję abiturientai prieš vykdami laikyti egzaminų turės atlikti testus.

Vilnius kitą savaitę turės vakcinacijai dar vieną solidžią – 30 tūkst. vakcinų – „Vaxzevria“ (buvusi „AstraZeneca“) siunta. Didelis vakcinų kiekis padės ne tik išlaikyti aukštą vakcinavimo tempą, bet ir leis pradėti skiepyti kitas prioritetines grupes.

Bendras vakcinų skaičius pirmam skiepui ir revakcinacijai kitą savaitę sieks 55 tūkst.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite