Angle down Atgal

Per Rusijos apšaudymą Ukrainos rytinėje Charkivo srityje žuvo 15 žmonių

Per Rusijos apšaudymą Ukrainos rytinėje Charkivo srityje antradienį žuvo 15 žmonių, įskaitant aštuonerių metų vaiką, pranešė regiono karinės administracijos vadovas Olehas Synjehubovas.

Jų tikslas – įvertinti valstybės ir savivaldybių institucijų bei atsakingų tarnybų pasirengimą vykdyti nustatytas funkcijas, gavus pranešimą apie avariją Baltarusijos branduolinėje elektrinėje.

„Šiomis pratybomis siekiame aiškiai parodyti, kad žmonių saugumas ir sveikata – valstybės prioritetas. Astravo atominė elektrinė yra nuolatinė grėsmė Lietuvos gyventojų saugumui. Atsakingos institucijos turi būti pasirengusios tinkamai reaguoti į galimą branduolinę ar radiologinę nelaimę Baltarusijoje, o visos atsakingos tarnybos – laiku ir sklandžiai suteikti būtiną pagalbą žmonėms“, – sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pratybose dalyvaus apie 1300 žmonių: 445 savanoriai statistai, 325 savivaldybių ir civilinės saugos sistemos darbuotojai, 571 savivaldybių ir ministerijų operacijų centrų narys.

Užduočių veiksmai numatyti 73 vietose. Daugiausia dėmesio bus skiriama gyventojų evakavimui iš atominės elektrinės avarijos poveikio zonos, atliekant realius praktinius veiksmus: gyventojų surinkimą pirminiuose punktuose, tarpinį registravimą švarioje zonoje, užterštų gyventojų sanitarinį švarinimą ir gyventojų priėmimą kolektyvinės apsaugos statiniuose. Tariamai nukentėję asmenys bus vežami į Vilniaus ir Kauno medicinos įstaigas.

Astravo atominė jėgainė yra maždaug 50 km nuo Vilniaus.

Lietuva teigia, kad ji pastatyta nesilaikant saugumo ir aplinkosaugos reikalavimų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite