Angle down Atgal

Per parą sulaikyta 14 nelegalių migrantų, atvykusių per Baltarusiją

Per parą sulaikyta 14 nelegalių migrantų, atvykusių per Baltarusiją

„Paskutinę parą sulaikyta 14 nelegalių migrantų Ignalinos ir Lazdijų rajonuose“, – LRT radijui sakė V. Mačaitis.

Jis patvirtino, kad tarnyba vertina informaciją, jog antradienį ir ketvirtadienį yra lėktuvų reisai iš Bagdado ir Stambulo į Minską, ir neabejoja, kad naujo migrantų srauto reikėtų tikėtis jau ateinančią naktį.

Anot jo, per savaitę iš viso gali būti atvykę iki 300 nelegalių migrantų, daugiausia jų sulaikoma naktį, tuose ruožuose, kur nėra įdiegtos vaizdo stebėjimo sistemos.

VSAT duomenimis, iš viso šiemet per pirmąjį pusmetį sulaikyta beveik 300 nelegalių migrantų – tai viršija trijų pastarųjų metų skaičius.

Nuo gegužės 25-osios VSAT padvigubino ar net patrigubino pajėgas, pasieniečiams talkina Viešojo saugumo tarnyba, šauliai, svarstoma pasitelkti ir kariuomenę.

Anot V. Mačaičio, kol kas karių pagalbos neprireikė, tačiau svarstoma prašyti pagalbos įrengiant palapinių miestelį, kadangi esamose tarnybos patalpose nelegalūs migrantai jau beveik nebetelpa.

„Savaitgalį užpildėme visas, kiek turėjome vietas, ir tikrai problemų iškyla ir dėl kovido to paties (...), svarstome šiandien pasieniečių mokyklos  teritorijoje vieną bendrabutį, apie 60 vietų skirti, esame tam pasirengę. Kitas žingsnis būtų pasitelkimas Lietuvos kariuomenės“, – sakė V. Mačaitis.

Gegužės pabaigoje Baltarusijos parlamente Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Minskas pasienyje su Lietuva iki šiol stabdė „narkotikus ir migrantus“, o po tarptautinės reakcijos į priverstinį keleivinio lėktuvo nutupdymą ir naujų sankcijų įvedimo to nebedarys. Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė praėjusią savaitę teigė, kad nelegalių migrantų gabenimo iš Baltarusijos veikloje gali dalyvauti baltarusių pareigūnai ir tai yra  sąmoninga Minsko režimo politika prieš Lietuvos valstybę.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite